Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Białystok
praca stacjonarna
2287 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 20476

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz.,
- wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego i samochodów służbowych,
- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
- budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy
- platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

Zakres zadań

  • dekretowanie i księgowanie zdarzeń gospodarczych, których stroną jest Oddział,
  • analiza i uzgadnianie zapisów w księgach rachunkowych,
  • analiza sald kont rozrachunkowych w celu kontroli terminowego uregulowania zobowiązań Oddziału oraz wpływów należnych Skarbowi Państwa,
  • prowadzenie terminowej windykacji wierzytelności Skarbu Państwa w zakresie powierzonych zadań,
  • kontrola formalno-rachunkowa dokumentów dotyczących realizowanych operacji gospodarczych,
  • przygotowywanie wniosków o wypłatę ze środków Krajowego Funduszu Drogowego,
  • prowadzenie ewidencji księgowej ilościowo-wartościowej majątku rzeczowego Oddziału,
  • udział w rozliczaniu inwentaryzacji i weryfikacji różnic inwentaryzacyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansów i rachunkowości
  • znajomość przepisów w zakresie rachunkowości i finansów publicznych,
  • znajomość przepisów prawnych dotyczących odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  • umiejętność obsługi komputera – MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość procedur postępowania administracyjnego
  • znajomość programu SAP