Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2287 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 20470

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- okresowe spiętrzenie zadań
- zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
narzędzia i materiały pracy – komputer i inne urządzenia biurowe,
możliwość poruszania się po budynku: budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z zapewnieniem sprawności działania usług telefonii stacjonarnej, ruchomej i rządowej. Zarządza i gospodaruje infrastrukturą oraz urządzeniami służącymi do łączności telekomunikacyjnej. Monitoruje poziom i zakres korzystania z usług oraz stan techniczny, wykorzystanie i przypisanie personalne urządzeń. Zabezpiecza i nadzoruje, pod rygorem osobistej odpowiedzialności za szkody, przechowywanie urządzeń w okresie przed przekazaniem ich pracownikom i po ich zdaniu.
  • Nadzoruje działanie systemów bezpieczeństwa oraz nadaje uprawnienia związane z wejściem do poszczególnych stref w MEN. Nadzoruje także modernizację systemów bezpieczeństwa i prowadzi ewidencję kluczy wydawanych do pomieszczeń MEN, w tym kluczy zapasowych.
  • Prowadzi sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym, planowaniem obronnym, w tym planowaniem operacyjnym.
  • Planuje realizację zakupów towarów oraz usług, w tym także przygotowuje materiały do postępowań o udzielenie zamówień publicznych w zakresie prowadzonych i nadzorowanych spraw oraz nadzoruje wykonanie umów związanych z powyższym zakresem. Uczestniczy w pracach komisji przetargowych, a także w ramach swoich zadań podejmuje działania mające na celu wyegzekwowanie należności od kontrahentów zewnętrznych w przypadku niewłaściwej realizacji umowy.
  • Przygotowuje i udostępnia informacje, w tym w trybie przepisów o dostępie do informacji publicznej oraz o ochronie danych osobowych, udziela informacji dotyczących interpretacji treści przepisów oraz współdziała w redagowaniu witryny internetowej i intranetowej Ministerstwa.
  • Nadzoruje sprawność systemu powiadamiania przeciwpożarowego.
  • Wykonuje zadania związane z transportem (z użyciem samochodu służbowego) po uzyskaniu polecenia przełożonego.
  • Archiwizuje wytwarzaną dokumentację w wersji papierowej i elektronicznej (EZD).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy „Prawo zamówień publicznych”
  • znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (w zakresie podziału, zasad organizacji i działania), w tym służby cywilnej (w zakresie organizacji s.c., uprawnień i obowiązków członków korpusu służby cywilnej)
  • umiejętności analityczne
  • komunikatywność
  • umiejętność argumentowania
  • odpowiedzialność
  • rzetelność
  • umiejętność współpracy
  • uprawnienia dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub gotowość do poddania się procedurze sprawdzającej
  • Prawo jazdy kat B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie systemów bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego