Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji mobilnych .NET MAUI

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki aplikacji mobilnych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja widoków biznesowych aplikacji mobilnych zgodnie z dostarczonymi projektami graficznymi, implementacja...
Zobacz więcej ofert pracy

Android Software Engineer

Recruit.pl
Wrocław
praca stacjonarna
2725 dni temu

On behalf of our Client, IT company, we are currently looking for Android Software Engineer. They provide many projects for various of Clients.

Wrocław
nr ref. ANE/WW/11/2016

Main responsibilities will focus on:

  • building Android applications,
  • being part of maintenance team,
  • bringing to market mobile experiences
  • taking a part in design and development of new solutions.

You are a perfect candidate if you are:

  • extensively experienced in developing rich applications with Java, Android, SDK
  • familar with Multi-threading, SQLite
  • aknowledged with OOA, OOD, design patterns
  • aware of best practices for software engineering
  • a team player
  • strongly focused on searching for solutions
  • curious and ready to learn new things

You get extra points for:

  • comfortable with Scrum (or other Agile) development method experience
  • experienced in Android NDK, JNI
  • C++, Objective-C, C#
  • TDD, JUnit and related Android frameworks
  • Application on Google Play
  • Other mobile platform experience

We offer:

  • Comfortable employment model (it’s always your choice!)
  • Competitive salary
  • Long term cooperation mostly with international Clients
  • Interesting projects and variety of new technologies
  • Challenges and real impact on projects
  • Agile environment with minimum of bureaucracy
  • Open and positive atmosphere
  • Benefits package: Medicover, Multisport subsidy, Training Policy, Development Care, Guilds, Integration events

recruit_bottom2.jpg