Podobne oferty pracy

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko bibliotekarza w Czytelniach w Zakładzie Udostępniania Zbiorów.

Rekrutacja na stanowisko: bibliotekarza w Czytelniach Biblioteki Narodowej

Miejsce pracy: Warszawa

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego (tytuł magistra),
  • dobrej znajomości zasad udostępniania zbiorów w BN,
  • dobrej znajomość katalogów i inwentarzy BN,
  • dobrej znajomości księgozbiorów podręcznych w czytelniach BN,
  • dobrej znajomości źródeł informacji,
  • dobrej znajomości organizacji Biblioteki Narodowej,
  • dobrej znajomości organizacji bibliotek w Polsce i za granicą,
  • dobrej znajomości zasad gromadzenia w BN (zarządzenie dyrektora BN nr 70 z 2012 r.),
  • dobrej znajomości ustawy o bibliotekach i ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych wraz z ich aktami wykonawczymi,
  • dobrej znajomości ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994, nr 24, poz. 83 z późniejszymi zm.),
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • biegłej umiejętności obsługi komputera (środowisko Windows),
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.
Zakres obowiązków m.in.:
  • udostępnianie zbiorów w czytelniach BN,
  • obsługa informacyjna użytkowników BN,
  • bieżąca aktualizacja źródeł informacji na potrzeby Zakładu Udostępniania Zbiorów.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat.
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 3 200 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2017 r.

Rozmowy z wybranymi kandydatami przeprowadzi komisja powołana przez Dyrektora BN.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV zawierającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych w plikach opisanych imieniem i nazwiskiem kandydata na adres e-mail rekrutacja@bn.org.pl.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016, poz. 922)

Poznaj stanowisko: Bibliotekarz

Bibliotekarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zatrudnioną w bibliotece i nadzorującą jej funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Osoba obsadzona na tym stanowisku pozyskuje, kataloguje i przechowuje zbiory biblioteczne, w rozumieniu nie tylko samych książek, lecz także periodyków, materiałów cyfrowych, zdjęć i innych nośników, zawierających publikacje fabularne, naukowe i inne. Bibliotekarz na podstawie ...

Już aplikowałeś na tą ofertę

Aplikujesz na ogłoszenie

Dziękujemy! Twoja aplikacja została przekazana pracodawcy.

Trwa przekierowanie na formularz pracodawcy

Załącz pliki do aplikacji

Nieuzupełniony profilUzupełnij

Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

- Wymagane pola

Trwa wysyłanie

Upuść plik w polu, aby go dodać

Rekrutują z Praca.pl