Praca Windykator

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 17

  • EUREA Sp. z o.o.
    specjalista mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu / tymczasowa/dodatkowa  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Bezpośredni kontakt i negocjacje z Klientami na wybranym obszarze; Pomoc w ustalaniu indywidualnych warunków spłaty i monitorowanie płatności; Samodzielna organizacja pracy; Dbanie o pozytywny wizerunek Firmy i Wierzycieli; Aktualizowanie informacji o klientach; Terminowe raportowanie do...
  • Specjalista ds. Windykacji

    GRUPA PZU   Wrocław    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    9 dni
    Obsługa procesów windykacyjnych; Prowadzenie telefonicznej obsługi podmiotów mających wpływ na procesy windykacyjne; Weryfikacja dokumentacji potwierdzającej zasadność procesów windykacyjnych; Przygotowanie korespondencji - obsługa korespondencji przychodzącej;
  •  

Praca Windykator

Windykator w swojej codziennej pracy musi umieć łączyć różnorodne umiejętności, związane zarówno z pracą biurową przed komputerem i z dokumentacją np. prawniczą, jak i te typowe dla pracy z ludźmi, w tym obsługi klienta, prowadzenia negocjacji itp. Jest to zawód dość wymagający, wiążący się z narażeniem na stres i niekiedy pracą w terenie. Specjaliści i specjalistki ds. windykacji są zatrudniane na pełny etat na stałe albo w ramach pracy tymczasowej w różnych branżach, od firm windykacyjnych, przez instytucje finansowe, po przedsiębiorstwa zajmujące się windykacją polubowną i sądowo-egzekucyjną. 

Pracując w dziale windykacji, masz możliwość rozwoju zawodowego, od od młodszego specjalisty ds. windykacji po starszych specjalistów i doradców ds. windykacji.

Zacznij przeglądać ogłoszenia i przekonaj się, którzy pracodawcy pilnie poszukują kandydatów na to stanowisko. Przeczytaj także cały opis zawodu windykatora.

Windykator – co robi?

Windykator to zawód pełen wyzwań, przez wielu uważany za niełatwy, w którym jednak nie sposób się nudzić. Specjalista ds. windykacji i egzekucji jest odpowiedzialny za odzyskiwanie należności od dłużników na rzecz wierzyciela, co często wiąże się z koniecznością przeprowadzania negocjacji oraz działaniami egzekucyjnymi w terenie. Typowy zakres obowiązków windykatora obejmuje m.in.:

  • przygotowywanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi windykacji sądowo-egzekucyjnej,
  • wystawianie wezwań do zapłaty,
  • monitorowanie należności, prowadzenie rejestrów płatności,
  • bezpośredni kontakt z dłużnikami w celu uzyskania zapłaty, 
  • tworzenie raportów związanych z realizowanymi zadaniami.

Praca t wymaga znajomości przepisów prawa, ale nie tylko. Niezbędne są też umiejętności negocjacyjne, asertywność, wysoka odporności na stres oraz doskonała organizacja pracy.

Jak zostać windykatorem?

Windykatorem może zostać osoba, która ma odpowiednie wykształcenie prawnicze / z zakresu finansów i rachunkowości. To można dodatkowo uzupełnić przez kursy i szkolenia z zakresu windykacji należności. Wielu pracodawców wymaga od kandydatów doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku lub w dziale księgowości, a także dobrze rozwiniętych umiejętności negocjacyjnych i oczywiście znajomości przepisów prawnych, będących podstawą do wykonywania zawodu windykatora. Na tym stanowisku niezbędne jest także posiadanie prawa jazdy kategorii B, gdyż windykatorzy często pracują w terenie. 

Ile zarabia windykator?

Jak informuje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, rynkowa stawka wynagrodzenia windykatora wynosi od około 5,2 tys. do około 7,8 tys. zł brutto miesięcznie. Pracownicy często mogą liczyć także na dodatki to pensji. Dodatkowe benefity mogą obejmować premie za skuteczną windykację, samochód służbowy niezbędny w pracy windykatora terenowego, służbowy telefon, prywatne ubezpieczenie zdrowotne i na życie.

Najnowsze oferty pracy dla specjalisty ds. windykacji

Szukasz nowego miejsca pracy? W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla windykatorów. Zacznij przeglądać ogłoszenia, ustaw Job Alert, a także wykorzystaj darmowe narzędzia ułatwiające szukanie pracy np. Kreator CV.

Praca windykator – najczęściej zadawane pytania:

  • Czy praca windykatora wymaga specjalnych kwalifikacji lub certyfikatów?

Windykator musi mieć dobrą znajomość przepisów prawa dotyczących egzekucji należności. Obecnie nie ma wymagań co do ukończenia konkretnych studiów lub posiadania certyfikatów, niemniej pracodawcy często preferują kandydatów z wykształceniem prawnym lub ekonomicznym. Warto mieć na uwadze, że przygotowywany jest projekt ustawy o działalności windykacyjnej i zawodzie windykatora, która ma regulować między innymi to, kto będzie mógł podjąć pracę w charakterze windykatora.

  • Jakie są główne metody pracy windykatora?

Celem windykatorów jest odzyskanie należności od dłużnika na rzecz wierzyciela. Do głównych metod takiej pracy należą windykacja telefoniczna, gdzie poprzez rozmowy z dłużnikami windykatorzy próbują negocjować warunki spłaty, oraz windykacja terenowa, czyli bezpośrednie wizyty u dłużników w celu ustalenia sposobu uregulowania zobowiązań. W skomplikowanych przypadkach, gdy polubowne metody zawiodą, windykatorzy mogą korzystać z procedur sądowo-egzekucyjnych. Praca ta wymaga również prowadzenia dokładnej dokumentacji i raportowania działań, często z wykorzystaniem specjalistycznych systemów komputerowych.