Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji internetowych Angular

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki biznesowych aplikacji internetowych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja wizualnych elementów aplikacji internetowych, tworzenie interaktywnych elementów...
Zobacz więcej ofert pracy

Front End Developer

Koffeecup Poland
Kraków
praca stacjonarna
2220 dni temu
Miejsce pracy: Kraków

Koffeecup is a small tight-knit team of frontend, backend and Unity developers.
We believe our work should always be fun and exciting, and have the projects to back it up.

Looking for an awesome Frontend Software Developer to join our team in Kraków.

We’re looking for a Ninja working with:
  • Modern HTML/CSS/Jquery including Sass/Less
  • Angular / React
  • Responsive UIs
  • Mobile app programming and Cordova
  • Frontend programming patterns
  • Task runners and module bundlers
  • Git and version control concepts
  • Written and spoken fluency in English
Brownie points if you’ve worked before with:
  • WebGL and WebGL Frameworks
  • React Native
  • Nodes

Develop cutting-edge UIs and Web Apps which will be deployed on websites, mobile and interactive kiosks. Work with our design, CGI, and back-end team to implement innovative experiences. Maintain and improve existing frontend code.