Najnowsze oferty pracy

  • English Translator

    Stecol Corporation Sp. z o.o. Oddział w Polsce   Białystok    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Outline of responsibilities: translating documentation from various fields, e.g.: railway construction, civil engineering, road construction, hydraulics, power engineering, law, correspondence, etc. interpreting at meetings, negotiations with our business partners cooperating closely with internal...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Tłumacz Warszawa
Główny specjalista w Wydziale Tłumaczeń w Biurze Archiwum i Zarządzania Informacją

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3655 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 159390
  • Data ukazania się ogłoszenia: 12 kwietnia 2014 r.

  • Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • do spraw tłumacz języka rosyjskiego
  • w Wydziale Tłumaczeń w Biurze Archiwum i Zarządzania Informacją

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 0.5

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych
    Al. J. Ch. Szucha 23
    00-580 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
    ul. Tyniecka 15/17, Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Realizowanie tłumaczeń pisemnych (tezy, analizy, publikacje wewnętrzne, umowy, zarządzenia, broszury, artykuły i in.) z języka polskiego na rosyjski lub odwrotnie;
  • Weryfikowanie tekstów sporządzonych w języku rosyjskim oraz tłumaczeń wykonanych przez inne osoby;
  • Tworzenie w specjalnych programach tłumaczeniowych bazy terminologicznej w formie glosariuszy;
  • Uczestniczenie w procesie realizacji zamówień na tłumaczenia, w procedurach dotyczących pozyskiwania tłumaczy i zlecania tłumaczenia wykonawcom zewnętrznym;
  • Wykonywanie w sytuacjach wyjątkowych wybranych tłumaczeń ustnych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca administracyjno-biurowa świadczona pod presją czynnika czasu. W razie potrzeby wymaga podejmowania działań poza ustawowym czasem pracy. Konieczność odbywania zagranicznych podróży służbowych wymaga dyspozycyjności. Konieczność obsługi klientów zewnętrznych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Narzędzia i materiały pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, obsługa urządzeń biurowych, w tym komputer z monitorem ekranowym (ok. 4 godziny dziennie). Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się – brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie filologiczne/lingwistyczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku tłumacza
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • poświadczona znajomość języka rosyjskiego na poziomie C2.
    • znajomość języka prawnego i wiedza w zakresie stosunków międzynarodowych.
    • łatwość komunikacji.
    • umiejętność argumentowania.
    • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe lub studia podyplomowe na innym kierunku, np. stosunki międzynarodowe.
  • poświadczona znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie C1.
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze tłumaczeń ustnych.
  • przeszkolenie w zakresie komputerowego programu translatorycznego
  • doświadczenie bilingwalne.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów