Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Poborca Podatkowy Warszawa
Inspektor w I Samodzielnym Referacie ds. Wierzycielskich

Urząd Skarbowy Warszawa-Praga
Warszawa
praca stacjonarna
3495 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 163417
  • Data ukazania się ogłoszenia: 30 września 2014 r.

  • Naczelnik
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • inspektor
  • do spraw udzielania ulg podatkowych oraz przenoszenia odpowiedzialności za zaległości podatkowe na osoby trzecie
  • w I Samodzielnym Referacie ds. Wierzycielskich

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Urząd Skarbowy
    Warszawa Praga
    ul. Jagiellońska 15
    03-719 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wzywanie podatników w celu uzupełnienia wzniosku o udzielenie ulgi w trakcie prowadzonego postępowania,
  • wzywanie podatników w celu uzupełnienia oświadczenia o sytuacji finansowej i majątkowej,
  • sporządzanie wniosków do Kierownika z propozycją udzielenia bądź odmowy udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych w oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy, w celu akceptacji,
  • podejmowanie czynności wyjaśniających polegających na analizie danych wynikających z akt rejestracyjnych, podatkowych oraz systemów informatycznych (POLTAX, POLTAX 2b, SeRCe, LEX), oraz występowanie do właściwych organów i instytucji w celu uzyskania informacji w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowań o przeniesienie odpowiedzialności,
  • przesyłanie wniosków o udzielenie ulgi podatkowej z tytułu podatków stanowiących dochód budżetu Miasta Stołecznego Warszawy, w celu zajęcia stanowiska przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy,
  • przygotowywanie projektów decyzji i postanowień w sprawach zabezpieczenia na majątku podatnika, przeniesienia odpowiedzialności na osoby trzecie, płatników, spadkobierców i innych następców prawnych oraz w sprawach ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, w celu akceptacji,
  • opracowywanie stanowisk organu podatkowego do złożonych odwołań i zażaleń związanych z prowadzonymi postępowaniami w celu przekazania sprawy do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie,
  • ewidencjonowanie prowadzonych spraw w programach Biblioteka Akt, Raty oraz module MRP i Obsługi Pomocy Publicznej.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • -praca w siedzibie Urzędu wynikająca z zakresu obowiązków oraz zlecona przez przełożonego,
    -większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługą komputera,
    -permanentna obsługa podatników,
    -zagrożenie korupcją.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • podstawowym narzędziem pracy jest komputer, a wykonywana praca jest pracą biurową,
    stanowisko zlokalizowane w pokoju biurowym na V piętrze,
    -budynek wyposażony w 2 windy,
    -praca w pomieszczeniach stałej pracy, oświetlonych światłem naturalnym i sztucznym, z wentylacją mechaniczną ( nawiewno- wywiewną), brak możliwości otwierania okien,
    -stanowisko wyposażone jest w komputer z dostępem do sieci internetowe i sprzęt biurowy,
    -obiekt i pomieszczenia pracy spełniają wymogi zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów z zakresu Ordynacji podatkowej i ustawy o pomocy publicznej,
    • znajomość wybranych zagadnień Kodeksu cywilnego, Kodeksu spółek handlowych, ustawy-Prawo upadłościowe i naprawcze oraz umiejętność właściwej interpretacji przepisów,
    • umiejętność obsługi programów komputerowych (Word, Excel).
wymagania dodatkowe
  • pożądane wykształcenie średnie ekonomiczne lub wyższe administracyjne, ekonomiczne lub prawnicze,
  • pożądane doświadczenie w organach podatkowych, szczególnie w obszarze pomocy publicznej oraz przenoszenia odpowiedzialności na osoby trzecie,
  • dokładność,
  • staranność,
  • sumienność,
  • umiejętność samodzielnej pracy i analitycznego myślenia,
  • umiejętność obsługi aplikacji Poltax.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów