Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Graniczny Inspektorat Weterynarii w Dorohusku
Dorohusk
praca stacjonarna
2910 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 180947
  • Data ukazania się ogłoszenia: 13 maja 2016 r.

  • Kierownik Granicznego Inspektoratu Weterynarii
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • inspektor weterynaryjny
  • do spraw weterynaryjnej kontroli granicznej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 2

Adres urzędu

    22-175 Dorohusk

Miejsce wykonywania pracy:

  • Dorohusk

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przeprowadzanie zgodnie z obowiązującym prawem krajowym i wspólnotowym weterynaryjnej kontroli granicznej zwierząt, produktów oraz środków żywienia zwierząt
  • prowadzenie badań monitoringowych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych, produktów leczniczych i skażeń promieniotwórczych w kontrolowanych towarach
  • przestrzeganie i realizację przepisów ustawy o inspekcji weterynaryjnej z dn. 29 stycznia 2004 r.
  • przestrzeganie i realizację przepisów ustawy o weterynaryjnej kontroli granicznej z dn. 27 sierpnia 2003 r.
  • przestrzeganie i realizację przepisów ustawy o paszach z dn. 22 lipca 2006 r.
  • prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości wynikającej z obowiązujących przepisów
  • prowadzenie postępowań administracyjnych i egzekucyjnych zgodnie z kpa
  • monitorowanie zmian w przepisach krajowych i wspólnotowych, a także w procedurach wprowadzanych przez Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących weterynaryjnej kontroli granicznej

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca biurowa z użyciem monitora ekranowego. Praca zmianowa w pozycji przemiennej 12 godzin na zmianie na terenie jednostki, możliwa praca w godzinach nocnych. Praca lekka, mały wydatek energetyczny. Możliwe wyjazdy służbowe. Praca na strefach kontrolnych w obniżonej temperaturze otoczenia, pobieranie prób do badań laboratoryjnych produktów ze środków transportu, praca na wysokości (kontrola wagonów kolejowych i samochodów cystern),obsługa pomostów hydraulicznych
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych. Wyposażenie stanowiska: zestaw komputerowy, elektryczne urządzenia biurowe oraz narzędzia niezbędne do weterynaryjnej kontroli granicznej.
    W zależności od punktu weterynaryjnej kontroli granicznej różne są lokalizacje budynków. W przypadku przejścia drogowego jest to budynek parterowy w którym jest brak przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przypadku przejścia kolejowego biuro jest zlokalizowane na I piętrze, jest wyposażone w platformę dla osób niepełnosprawnych.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
    • umiejętność biegłej obsługi komputera, MS office, przeglądarka internetowe itp.
    • samodzielność, kreatywność, komunikatywność
    • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, umiejętność działania w sytuacjach stresowych, dyspozycyjność
    • prawo jazdy kat. B i doświadczenie w prowadzeniu samochodu
wymagania dodatkowe
  • doświadczenie w pracy w administracji weterynaryjnej
  • znajomość zagadnień z zakresu weterynaryjnej kontroli granicznej
  • znajomość języka rosyjskiego, ukraińskiego lub angielskiego
  • ukończone podyplomowe studia specjalizacyjne
  • znajomość obsługi specjalistycznych systemów informatycznych: GLWe WEB, TRACES, RASFF

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów