Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie
Chrzanów
praca stacjonarna
2331 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Chrzanów
Ogłoszenie o naborze Nr 18170

Warunki pracy

Siedziba urzędu znajduje się na drugim piętrze.
Na parterze znajduje się platforma przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Brak windy na pierwsze piętro.
Narzędzia pracy: zestaw komputerowy oraz inne urządzenia biurowe.
Praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie - obszar powiatu chrzanowskiego. Wyjazdy służbowe poza teren powiatu i województwa.
Stres związany z obsługą podmiotów zewnętrznych (zakłady produkcyjne sektora spożywczego) oraz kontrole gospodarstw utrzymujących zwierzęta (chlewnie, obory, stajnie, kurniki) - kontakt ze zwierzętami.

Zakres zadań

  • Nadzór nad warunkami weterynaryjnymi w zakładach zajmujących sie produkcją środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego
  • Wydawanie decyzji administracyjnych i postanowien w zakresie nadzoru nad podmiotami sektora spożywczego
  • Wystawianie dokumentacji eksportowej
  • Pobieranie prób w ramach kontroli urzędowej oraz krajowego monitoringu
  • Prowadzenie rejestrów w zakresie realizowanych obowiązków

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe wykształcenie wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej oraz ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego i przepisów szczególnych w tym zakresie
  • Znajomość przepisów z zakresu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończone szkolenia, specjalizacje (preferowane w zakresie higieny środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego)
  • znajomość języka obcego (preferowany język angielski)
  • umiejętność pracy w zespole, umiejętność organizacji pracy i podejmowania decyzji,
  • komunikatywność, dyspozycyjność, kultura pracy i kultura osobista