Kierownik Archiwum

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie
Kraków, Podgórze
starszy specjalista (senior) / kierownik/koordynator
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
6 dni temu

Ogłoszenie numer: 9004798, z dnia 2024-05-14

Miejsce pracy: Kraków, Podgórze

Opis stanowiska

Kierownik Archiwum podlega służbowo Dyrektorowi Szpitala.

Pełni nadzór nad zadaniami realizowanymi w Archiwum przez podległy personel czyli:

  • Przejmowanie właściwie opracowanej dokumentacji spraw zakończonych z komórek organizacyjnych do Archiwum Zakładowego na podstawie spisów zdawczo-odbiorczych,
  • Sprawdzanie prawidłowości zakwalifikowania akt do odpowiedniej kategorii archiwalnej,
  • Przechowywanie przyjętych akt w należytym porządku i właściwe ich zabezpieczenie,
  • Prowadzenie ewidencji Archiwum Zakładowego,
  • Udostępnianie dokumentacji administracyjnej i medycznej  zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • Sporządzanie kopii dokumentacji medycznej,
  • Wycofywanie akt z ewidencji archiwum w przypadku wznowienia sprawy w komórce organizacyjnej,
  • Inicjowanie brakowania dokumentacji niearchiwalnej (kat. B), uczestniczenie w Komisji brakowania akt,
  • Przekazywanie brakowanych akt do zniszczenia, po uprzednim uzyskaniu zgody miejscowo właściwego Archiwum Narodowego
  • Porządkowanie dokumentacji medycznej archiwalnej (kat. A ),
  • Przygotowanie do przekazania i przekazanie materiałów archiwalnych do miejscowo właściwego Archiwum Narodowego,

Kierownik archiwum jest odpowiedzialny również za :

  • podnoszenie kwalifikacji podległego personelu,
  • organizację pracy w sposób zapewniający ciągłość pracy
  • opracowanie nowych dokumentów w związku ze zmianami w zakresie przepisów prawa, wprowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej itp.

Wymagania

  • wykształcenie min.średnie
  • kurs kancelaryjno-archiwalny
  • doświadczenie w pracy w archiwum, kancelarii lub działach pokrewnych
  • doświadczenie na stanowisku kierowniczym
  • bardzo dobra znajomość komputera (word, excel)
  • łatwość poruszania się w przepisach prawnych, umiejętność znajdowania informacji
  • terminowość, punktualność i skrupulatność
  • odpowiedzialność za powierzone zadania

Oferujemy

  • umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu
  • harmonogram pracy poniedziałek - piątek 7:30 - 15:05
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanego wykształcenia i doświadczenia
  • świadczenia z ZFŚS
  • możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia wewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku aplikowania.

?  Co oznacza „Aplikuj szybko”?
„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Poznaj

Misją Szpitala jest zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej wszystkim Pacjentom oraz zaspokojenie Ich potrzeb i oczekiwań poprzez udzielanie świadczeń na najwyższym poziomie.

Jesteśmy największą w Małopolsce placówką specjalizującą się w leczeniu osób z zaburzeniami psychicznymi oraz uzależnionych od alkoholu.

Podstawowym celem działalności Szpitala jest udzielanie mieszkańcom Województwa Małopolskiego oraz innych regionów Rzeczypospolitej Polskiej najwyższej jakości świadczeń zdrowotnych zmierzających do zapewnienia osobom z zaburzeniami psychicznymi kompleksowej opieki zdrowotnej oraz zapewnienie tym osobom innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym, a także promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym oraz rehabilitacja zawodowa i społeczna.

Szpital prowadzi działalność leczniczą w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, w zakresie świadczeń: psychiatrycznych dla dorosłych, psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, rehabilitacji psychiatrycznej, psychiatrii sądowej w warunkach podstawowego i wzmocnionego zabezpieczenia dla dorosłych, leczenia uzależnień, w tym świadczeń terapii uzależnienia od alkoholu,  świadczeń rehabilitacji dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi, leczenia zaburzeń nerwicowych dla dorosłych, świadczeń psychogeriatrycznych, świadczeń dziennych psychiatrycznych dla dorosłych, świadczeń dziennych psychiatrycznych rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ambulatoryjnych terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, świadczeń psychiatrycznych ambulatoryjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, świadczeń psychologicznych dla dzieci i młodzieży, leczenia środowiskowego (domowego). W ramach Szpitala działa Izba Przyjęć.