Zobacz więcej ofert pracy

Kierownik Działu Controllingu

Elbląskie Przedsiębiorstwo Eneregtyki Cieplnej Sp. z o.o.
Elbląg
praca stacjonarna
1361 dni temu

Ogłoszenie numer: 3633550, z dnia 2020-09-04

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapewnia dostawy ciepła mieszkańcom, instytucjom i przedsiębiorstwom na terenie Elbląga i okolic. Korzystamy z nowoczesnych technologii informatycznych. Wdrożyliśmy zdalny odczyt liczników ciepła, a wszystkie węzły ciepłownicze wyposażone są w układy automatycznej regulacji. To pozwala odbiorcom na racjonalne i oszczędne korzystanie z ciepła. Rozbudowujemy naszą sieć i czynimy ją bardziej ekologiczną. Dołącz do nas! Zatrudnimy:

Miejsce pracy: Elbląg

Opis stanowiska

  • organizacja procesu przygotowania i dostarczanie informacji zarządczej,
  • wspieranie kluczowych decyzji biznesowych Zarządu poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych wraz z rekomendacją nowych efektywniejszych rozwiązań,
  • koordynacja procesu budżetowania w spółce oraz sporządzanie prognoz i cash flow,
  • monitorowanie i wyjaśnianie odchyleń od budżetu,
  • sporządzanie i weryfikacja raportów finansowych oraz analiz związanych z bieżącą działalnością Spółki,
  • udział w przygotowaniu budżetów inwestycyjnych, weryfikacja i monitorowanie wykonania budżetów kontraktów, analiza odchyleń,
  • weryfikacja poprawności kalkulacji wyceny kontraktów długoterminowych, kalkulacja stopnia zaawansowania inwestycji,
  • identyfikacja obszarów oszczędności lub zwiększenia efektywności kosztowej.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (zarządzanie, finanse, rachunkowość),
  • minimum 4 lata doświadczenia zawodowego w dziale finansów lub controllingu,
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz w komunikacji z najwyższą kadrą zarządzającą,
  • praktyczna wiedza z obszaru kontrolingu finansowego i operacyjnego,
  • znajomość przepisów w zakresie podatków, rachunkowości oraz prawa gospodarczego zarówno krajowego jak i międzynarodowego,
  • doświadczenie w rozliczaniu budżetów i raportowaniu do zarządu,
  • Zaawansowana praktyczna znajomość MS Excel.

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia na umowie o pracę,
  • benefity: bony na święta, dodatkowy fundusz wakacyjny, dodatkowa prywatna opieka zdrowotna,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • możliwości rozwoju,
  • samodzielność w podejmowaniu decyzji,
  • elastyczność w sposobie wykonywania pracy,
  • możliwość korzystania z firmowego parkingu,
  • czynienie Elbląga lepszym miejscem do życia.