Zobacz więcej ofert pracy

Lider / Liderka zespołu testów

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Warszawa
kierownik/koordynator / menedżer
pełny etat
praca hybrydowa
100 dni temu

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy jest instytutem badawczym, który tworzy inteligentne systemy informatyczne oraz zapewnia szybki dostępu do aktualnej i kompleksowej informacji o nauce polskiej, a także wdraża fundusze strukturalne Unii Europejskiej. W związku z dynamicznym rozwojem OPI PIB poszukujemy do Laboratorium Stosowanej Sztucznej Inteligencji osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa (możliwość pracy hybrydowej)

Zakres obowiązków:
  • Zarządzanie procesem testów i zespołem testowym w projektach realizowanych w Laboratorium;
  • Określanie i wdrażanie najlepszych praktyk w obszarze testowania oprogramowania;
  • Formułowanie i wdrażanie procedur usprawniających realizowane prace w zespole testów manualnych ;
  • Koordynacja i nadzór nad działaniami związanymi z przebiegiem testów manualnych;
  • Nadzór nad specyfikacją projektu testów w tym scenariuszy oraz przypadków i procedur testowych, harmonogramów, wycen;
  • Definiowanie zasad współpracy pomiędzy zespołem testów a innymi zespołami wytwórczymi;
  • Opracowywanie i wdrażanie usprawnień dotyczących działań realizowanych przez zespół testowy;
  • Budowanie struktury zespołu oraz zakresu odpowiedzialności poszczególnych ról testowych;
  • Wyznaczanie i dobór koniecznych kompetencji technologicznych w zespole;
  • Motywowanie i rozwój zespołu;
  • Dbanie o wyjątkową atmosferę pracy w zespole jednocześnie wzmacniając silną wolę do działania;
  • W razie konieczności przejęcie prac testowych lub współuczestniczenie w testach manualnych;
  • Prezentowanie wyników działań oraz efektywności procesu i zespołu testów manualnych.
Wymagania:
  • Co najmniej 2-letnim doświadczeniem w rozwoju oraz zarządzaniu zespołem testowym;
  • Znajomość zagadnień z zakresu metodologii, narzędzi i procesów kontroli jakości oprogramowania;
  • Doświadczenie w tworzeniu strategii i planów testów, wycen, harmonogramów;
  • Znajomość najnowszych trendów w obszarze jakości oprogramowania;
  • Umiejętność motywowania i budować zaangażowania w zespole w planowane prace;
  • Umiejętność zarządzania czasem, ustalania priorytetów zadań i rozwiązywania problemów;
  • Doskonała organizacja pracy swojej oraz podległego zespołu;
  • Samodzielność i łatwość w podejmowaniu decyzji oraz wysoka komunikatywność;
  • Znajomość metodologii Agile.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w przesłanych dokumentach aplikacyjnych, przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie przy Al. Niepodległości 188B, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101. poz. 926 z późn. zm.), dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i w związku z późniejszym zatrudnieniem.

Klauzula informacyjna
Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych w dokumentach aplikacyjnych składanych przez kandydatów ubiegających się o wolne stanowiska pracy, o których mowa w zamieszczonym ogłoszeniu jest Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie (00-608), przy Al. Niepodległości 188b. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celach rekrutacyjnych oraz zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Każda osoba do momentu zakończenia procesu rekrutacji ma dostęp do treści swoich danych oraz ich poprawienia. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych do tej ustawy jest obowiązkowe w celu skutecznego przeprowadzenia procesu rekrutacji. Podanie pozostałych dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. Po zakończeniu procesu rekrutacji dane osób, niezakwalifikowanych zostaną trwale zniszczone.

Poznaj

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Jednostka Badawczo-Rozwojowa 00-608 Warszawa, Al. Niepodległości 188b