Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Makler Katowice
Makler Towarów Giełdowych

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
3293 dni temu

Grupa TAURON to druga co do wielkości zintegrowana grupa energetyczna w Polsce kontrolująca pełen łańcuch wartości, począwszy od wydobycia węgla aż po sprzedaż energii elektrycznej do klientów końcowych. Obejmuje swoim działaniem 18 % powierzchni kraju na terenie pięciu województw. Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju oraz największy sprzedawca
i dystrybutor energii elektrycznej.

W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia, Kopalnia Wapienia „Czatkowice” oraz TAURON Ciepło. TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: TPE/2015/03/03

Wymagania:
  • Wykształcenie: wyższe;
  • Doświadczenie: powyżej 5 lat pracy;
  • Licencja Maklera Giełd Towarowych;
  • Znajomość zagadnień dotyczących handlu energią elektryczną oraz sektora energetycznego krajowego i europejskiego;
  • Znajomość prawa energetycznego i aktów wykonawczych do niego, ogólnych regulacji związanych z funkcjonowaniem krajowego rynku energii a także wybranych rynków europejskich;
  • Znajomość zagadnień rynku walutowego FOREX (lub innych platform OTC na rynku walutowym) w zakresie związanym z terminowym obrotem na rynku energii elektrycznej oraz rynku praw do emisji CO2 i związanego z nim ryzyka kursowego;
  • Wiedza na temat korelacji danych makroekonomicznych, kapitałowych, politycznych i regulacyjno – prawnych (Reuters) w kontekście funkcjonowania rynku energii elektrycznej, paliw i praw do emisji CO2;
  • Bardzo dobra znajomość MS Office;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności organizacji pracy oraz negocjacji;
  • Świadomość biznesowa, zaangażowanie w pracę.
Mile widziane
  • Doświadczenie: minimum 3 lata na stanowisku związanym z handlem energią elektryczną na rynku hurtowym;
  • Mile widziana znajomość rynku niemieckiego;
  • Mile widziana znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie.
Zakres obowiązków:
  • Realizacja handlu energią elektryczną na krajowym rynku energii w zakresie działalności proprietary trading oraz hedgingowej, arbitraż na dostępnych platformach handlu, giełdach i w bezpośrednich kontaktach z przedsiębiorstwami energetycznymi, w szczególności w zakresie negocjowania, zawierania i podpisywania porozumień transakcyjnych.
  • Obrót produktami z dostawą fizyczną oraz instrumentami finansowymi i pochodnymi w zakresie energii elektrycznej.
  • Obrót (spot i rynek terminowy) na europejskich rynkach energii elektrycznej (wybrane giełdy energii oraz OTC) w zakresie arbitrażu.
  • Prowadzenie handlu energią elektryczną w wymianie międzysystemowej.
  • Obsługa portalu przetargowego na zdolności przesyłowe.
  • Uczestniczenie w tworzeniu analiz rynków energii elektrycznej oraz opracowywanie strategii działań dla operacji handlowych.
  • Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji umów na sprzedaż energii elektrycznej z podmiotami aktywnie uczestniczącymi w obrocie energią elektryczną na rynku polskim i zagranicznym.
  • Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji dokumentów związanych z uczestnictwem w giełdach i platformach obrotu energią elektryczną.
Oferujemy:
  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia;
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego;
  • Pracowniczy Program Emerytalny;
  • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (DZ.U. nr 133, poz. 883)