Młodszy bibliotekarz/starszy bibliotekarz do katalogowania książek z zakresu fizyki

Biblioteka Narodowa

Warszawa

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko młodszego bibliotekarza/starszego bibliotekarza do katalogowania książek z zakresu fizyki

Rekrutacja na stanowisko: młodszego bibliotekarza/starszego bibliotekarza do katalogowania książek z zakresu fizyki

Miejsce pracy: Warszawa

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego,
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • dobrej znajomości terminologii z zakresu fizyki,
  • znajomości ustawy o bibliotekach i ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych wraz z ich aktami wykonawczymi,
  • bardzo dobrej znajomości zasad gromadzenia w BN (zarządzenie dyrektora BN nr 70 z 2012 r.),
  • biegłej umiejętności obsługi komputera (środowisko Windows),
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.
Dodatkowo od starszego bibliotekarza oczekujemy:
  • umiejętności samodzielnego katalogowania książek po 1801 r. (opracowanie formalne, przedmiotowe i magazynowe),
  • bardzo dobrej znajomości standardów bibliograficznych, m.in. RDA, modelu FRBR,
  • bardzo dobrej znajomości zasad katalogowania z użyciem Deskryptorów Biblioteki Narodowej,
  • bardzo dobrej znajomości formatu MARC 21.
Zakres obowiązków obejmuje:
  • tworzenie tezaurusa z fizyki,
  • katalogowanie książek XIX-XXI w., artykułów z czasopism oraz z prac zbiorowych,
  • tworzenie i modyfikację rekordów haseł wzorcowych formalnych i przedmiotowych.
Dodatkowo na stanowisku starszego bibliotekarza zakres obowiązków obejmuje:
  • samodzielne katalogowanie książek XIX-XXI w., artykułów z czasopism oraz z prac zbiorowych.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat.
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 2 900 zł (młodszy bibliotekarz),
  • 3 200 zł (bibliotekarz),
  • 3 500 zł (starszy bibliotekarz).

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016, poz. 922)

Poznaj stanowisko: Bibliotekarz

Bibliotekarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zatrudnioną w bibliotece i nadzorującą jej funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Osoba obsadzona na tym stanowisku pozyskuje, kataloguje i przechowuje zbiory biblioteczne, w rozumieniu nie tylko samych książek, lecz także periodyków, materiałów cyfrowych, zdjęć i innych nośników, zawierających publikacje fabularne, naukowe i inne. Bibliotekarz na podstawie ...

Załącz pliki do aplikacji

Nieuzupełniony profilUzupełnij

Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

- Wymagane pola

Trwa wysyłanie

Upuść plik w polu, aby go dodać

Rekrutują z Praca.pl