Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
NACZELNIK WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA FINANSAMI

Manpower
Warszawa
praca stacjonarna
3993 dni temu

Manpower to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Nasza firma jest obecna w 82 krajach, na terenie Polski mamy 50 oddziałów. Współpracujemy z 400 000 klientów rocznie, w tym małymi i średnimi przedsiębiorstwami ze wszystkich sektorów, a także największymi światowymi korporacjami. Nasze usługi obejmują pracę tymczasową, rekrutację pracowników stałych, zatrudnienie zewnętrzne oraz doradztwo personalne.

Obecnie dla jednego z naszych Klientów poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

Praca Stała
Miejsce pracy: Warszawa
Nr Ref.: NF/057/ABU

Zadania:
  •  współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie zaciągania i obsługi kredytów, emisji obligacji, zawierania transakcji instrumentów finansowych i ich wyceny, lokowania wolnych środków finansowych, zakładania, obsługi i zamykania rachunków bankowych,
  • kalkulacja przychodów i kosztów wynikających z zawartych instrumentów finansowych oraz sporządzanie dokumentacji wyceny instrumentów finansowych,
  • przygotowywanie prognozy płynności finansowej w ustalonych horyzontach czasowych; zarządzanie procesem zbierania informacji w tym zakresie z odpowiednich komórek organizacyjnych PKP S.A.,
  • kalkulacja przychodów i kosztów zrealizowanych w wyniku zawarcia transakcji na instrumentach finansowych,
  • weryfikacja poprawności wprowadzania płatności do systemu bankowego m.in. instrumentów finansowych, lokowania nadwyżek finansowych,
  • akceptacja płatności w systemie bankowym,
  • nadzór nad procesem importu plików z przelewami wygenerowanymi z SAP do systemu bankowego, generowanie potwierdzeń realizacji przelewów z systemu bankowego oraz import z systemu bankowego plików wyciągów bankowych,
  • obsługa kart przedpłaconych,
  • zdejmowanie i zakładanie blokad płatności w SAP na podstawie wniosków komórek merytorycznych oraz weryfikacja warunków płatności zaksięgowanych dokumentów zobowiązaniowych,
  • nadzór nad generowaniem, weryfikacją i akceptacją propozycji płatności w SAP oraz zapisywaniem plików z przelewami wychodzącymi, wygenerowanych na podstawie propozycji płatności na dedykowanym serwerze celem umożliwienia zaczytania do systemu bankowego,
  • przygotowywanie informacji dotyczących przepływów finansowych na potrzeby sprawozdawczości, Zarządu i innych organów nadzoru (np. Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej),
  • wsparcie merytoryczne dla pracowników wydziału,
  • koordynacja procesu zamknięcia okresu w obszarze zarządzania finansami,
  • sporządzanie raportów, analiz i przygotowanie dokumentacji źródłowej do miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych,
  • udostępnianie dokumentów w trakcie kontroli i badania sprawozdań w zakresie zarządzania finansami,
  • nadzorowanie nad prawidłowym funkcjonowaniem wydziału,
  • przygotowywanie wniosków na Zarząd związanych z obszarem zarządzania finansami,
  • nadzorowanie archiwizacji obsługiwanych przez wydział dokumentów księgowych,
  • dokonywanie podziału zadań pomiędzy pracowników wydziału, nadzór nad prawidłowąi terminową realizacją zadań przez pracowników wydziału,
  • udział w organizowanych w ramach Spółki i Grupy PKP S.A. zespołach projektowychi roboczych,
  • zastępowanie Z-cy Dyrektora ds. finansów podczas jego nieobecności
    wykonywanie wszelkich bieżących prac wynikających z funkcjonowania wydziału oraz wykonywanie innych zadań zleconych przez kierownictwo Departamentu,
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe,
  • dobra znajomość procedur administracyjnych oraz przepisów ustawy o rachunkowości,
  • znajomość przepisów o finansach publicznych,
  • bardzo dobra znajomość zagadnień dotyczących zarządzania finansami i ryzykiem finansowym,
  • znajomość SAP FI,
  • znajomość systemów bankowości elektronicznej,
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność samodzielnego organizowania pracy,
  • umiejętność podejmowania decyzji,
  • umiejętność organizowania i kierowania pracą zespołu,

Oferujemy:
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w stabilnej firmie,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i niezbędne narzędzia pracy,
Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: "Niniejszym wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moim CV przez ManpowerGroup Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 68, do celów związanych z procesem rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 1182). Wyrażam także zgodę na udostępnianie moich danych osobowych innym podmiotom z grupy Manpower oraz potencjalnym pracodawcom do celów związanych z procesem rekrutacji. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania."

Agencja zatrudnienia – nr certyfikatu 412.