Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. Celnych

Redan S.A.
Łódź
praca stacjonarna
2741 dni temu

Zapraszamy do współpracy z jedną z największych polskich firm odzieżowych, która posiada blisko 600 punktów sprzedażowych w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Możesz mieć aktywny wpływ na rozwój Grupy Kapitałowej REDAN, budując takie marki jak Top Secret, Troll i Drywash oraz sieć TextilMarket. Od 2003 roku jesteśmy notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kierujemy się przekonaniem, że nasze sukcesy możemy osiągać tylko dzięki współpracy w sprzyjającej i niepowtarzalnej atmosferze. Nasza firma aktywnie wspiera Fundację Happy Kids, dołączając do Nas, stajesz się członkiem organizacji aktywnie wspierającej potrzebujące dzieci.

W chwili obecnej, do naszej centrali w Łodzi poszukujemy osób zainteresowanych podjęciem współpracy w charakterze:

Miejsce pracy: Łódź
Nr ref.: cel/10/2016

Oferujemy:

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia
  • Zniżki na zakupy w naszych sklepach
  • Możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i fitness oraz przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach
  • Uczestniczenie w kiermaszu odzieży dedykowanym jedynie dla pracowników firmy

Zadania:

  • Prowadzenie rejestrów procedury uproszczonej, ewidencji magazynowej oraz rejestru składu celnego
  • Dokonywanie odpraw celnych oraz reprezentowanie firmy przed organami celnymi - pisanie wniosków, nadzór nad prawidłowością postępowań celnych
  • Taryfikacja towarów
  • Intrastat w zakresie WDT I WNT
  • Wystawienie dokumentów towarzyszących: karnet TIR, CMR, świadectwa pochodzenia, dokumentów tranzytowych
  • Kontrolowanie bieżącego salda należności celnych w zabezpieczeniu generalnym: zabezpieczanie należności celnych, dosaldowywanie należności celnych po dokonaniu płatności
  • Przygotowywanie zestawienia danych do deklaracji Vat 7 oraz rozliczenie zabezpieczenia generalnego po złożeniu deklaracji Vat 7
  • Przygotowanie dokumentacji eksportowej - wystawienie faktur eksportowych

Wymagania:

  • Znajomość przepisów i procedur celnych
  • Znajomość narzędzi IT
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i pracy pod presją czasu
  • Dokładność, skuteczność w działaniu
  • Podejście biznesowe w wykonywaniu zadań
  • Umiejętność organizacji pracy własnej oraz zarządzania przez cele
  • Znajomość języka rosyjskiego - mile widziana

Administratorem danych jest GK Redan z siedzibą w Łódź 94-250, Żniwna 10/14 Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.