Najnowsze oferty pracy

  • Senior Data Science Business Consultant

    PwC   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior
    2 dni
    Your future role: Employ advanced analytics methodologies to address business challenges, optimizing predictive and prescriptive analytics to drive strategic decisions, Gather and interpret business requirements to align data-driven solutions with strategic goals, Develop, train, and validate...
Praca.pl Praca Pomorskie Gdańsk Badacz Danych (Data Scientist) Gdańsk
Specjalista ds. teledetekcji satelitarnej

Wasat Sp. z o.o.
Gdańsk
praca stacjonarna
1321 dni temu

Ogłoszenie numer: 3725028, z dnia 2020-10-05

Wasat Sp. z o.o. jest firmą geoinformatyczną budującą i świadczącą innowacyjne usługi w oparciu o teledetekcję satelitarną, GIS i IT. Poszukujemy nowych pracowników w związku z realizacją projektów badawczo-rozwojowych i wzrostem zapotrzebowania na usługi firmy.

Dołącz do naszego zespołu, jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu nowatorskich rozwiązań we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i polskimi instytucjami naukowymi.

Miejsce pracy: Gdańsk

Opis stanowiska

  • planowanie i prowadzenie badań naukowych nad zastosowaniem teledetekcji satelitarnej w rolnictwie (zwłaszcza rolnictwie precyzyjnym);
  • opracowywanie algorytmów i modeli przetwarzania zobrazowań satelitarnych;
  • pozyskiwanie, przetwarzanie i analiza danych teledetekcyjnych oraz automatyzacja procesów;
  • aktywna współpraca z ekspertami dziedzinowymi;
  • wsparcie rozwoju serwisu FertiSat.com;
  • udział w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie projektów B+R oraz dokumentacji przetargowej;
  • prezentacja i rozpowszechnianie wyników prac (konferencje, targi branżowe, sprawozdawczość w projektach, itp.).

Wymagania

  • wykształcenie wyższe przyrodnicze lub ścisłe;
  • potwierdzone praktyką zawodową umiejętności w zakresie przetwarzania i interpretacji zobrazowań satelitarnych lub lotniczych;
  • znajomość oprogramowania przeznaczonego do analiz teledetekcyjnych i GIS (np. ENVI, ERDAS IMAGINE, SNAP, PolSARpro, ArcGIS, QGIS);
  • umiejętność tworzenia raportów i sprawozdań w projektach B+R;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • potwierdzony publikacjami udział w badaniach naukowych w zakresie teledetekcji;
  • doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów badawczo-rozwojowych (ESA, H2020, NCBR itd.);
  • umiejętność automatyzacji procesów przetwarzania danych (np. ArcGIS Model Builder, FME Workbench, QGIS modeler);
  • doświadczenie w dziedzinie teledetekcji radarowej (SAR);
  • doświadczenie w zakresie zastosowania teledetekcji w rolnictwie;
  • znajomość wybranych narzędzi: Jupyter Notebook, Python 3, ArcPy.

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat;
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, doświadczenia i zaangażowania;
  • bardzo ciekawą i kreatywną pracę;
  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego;
  • pakiet prywatnej opieki medycznej;
  • życzliwą i spokojną atmosferę pracy;
  • uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach.