Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Fizyk Warszawa
Specjalista inżynieryjno-techniczny w zakresie fizyki cieplnej

Instytut Techniki Budowlanej
Warszawa
praca stacjonarna
2598 dni temu

Ogłoszenie numer: 1580517, z dnia 2017-03-27

Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie poszukuje do pracy
w Zakładzie Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska
kandydata/kandydatkę na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • udział w pracach badawczych i laboratoryjnych w zakresie fizyki budowli, badań cieplno-wilgotnościowych materiałów i elementów budowlanych  i symulacji cieplnych przegród budynku
  • nadzór nad sprzętem badawczym
  • przygotowywanie projektów, prowadzenie doświadczeń, zestawień wyników oraz sprawozdań z przeprowadzonych badań
  • opracowywanie publikacji naukowych i/lub popularno-naukowych
  • rozwój naukowy (możliwy doktorat)

Wymagania

  • wyższe wykształcenie techniczne w zakresie inżynierii lądowej, fizyki cieplnej, instalacji (wskazany tytuł inżyniera)
  • minimum półroczne doświadczenie zawodowe w zakresie badań laboratoryjnych
  • motywacja do poszerzania wiedzy, kwalifikacji i rozwoju naukowego
  • znajomość obsługi komputera i programów projektowych lub symulacyjnych
  • dobra znajomość języka angielskiego, potwierdzona certyfikatem
  • umiejętność pracy w zespole
  • duża odpowiedzialność, pracowitość, etyka i rzetelność
  • podstawowa znajomość zagadnień statystyki
  • mile widziane wcześniejsze staże badawcze
  • pożądana wiedza z zakresu budownictwa  (fizyka budowli)
  • kreatywność, asertywność i duża samodzielność
  • umiejętność nawiązywania kontaktów i współpracy

Oferujemy

  • odpowiedzialną i ciekawą pracę w instytucie naukowym
  • możliwość rozwoju naukowego i zawodowego
  • możliwość udziału w konferencjach i seminariach naukowych: krajowych i zagranicznych
  • możliwość współpracy międzynarodowej w ramach organizacji, których członkiem jest Instytut Techniki Budowlanej
  • motywacyjny system wynagradzania
  • opiekę medyczną, pakiet socjalny
  • przyjazną atmosferę pracy w zespole