Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Urbanista Warszawa
Specjalista w Wydziale Przekształceń Systemowych w Departamencie Polityki Przestrzennej

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3378 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 165879
  • Data ukazania się ogłoszenia: 12 stycznia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw rozwiązań systemowych
  • w Wydziale Przekształceń Systemowych w Departamencie Polityki Przestrzennej

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Warszawa, ul. Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca przy prowadzeniu analiz systemowych w zakresie kształtowania ładu przestrzennego (KŁP) i zintegrowanego podejścia do rozwoju oraz analiz potencjału instytucjonalnego w zakresie realizacji celów koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju (KPZK),
  • udział w pracach nad przygotowaniem rozwiązań systemowych w zakresie KŁP służących wypracowaniu sytemu,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych, projektów założeń, strategicznych dokumentów rządowych i dokumentów programowych będących podstawą do pozyskiwania środków rozwojowych z Unii Europejskiej, w celu oceny ich zgodności z celami i systemem realizacji KPZK,
  • formułowanie propozycji zmian do koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju na podstawie przeprowadzonych analiz w zakresie systemu KŁP,
  • współpraca przy przygotowywaniu specyfikacji opisu przedmiotu zamówienia, analizowanie i opiniowanie zamawianych ekspertyz w ramach prac nad systemem KŁP.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  •  reprezentacja urzędu,
     organizacja spotkań i konferencji
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  •  praca w pokoju wieloosobowym,
     praca przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner,
     brak podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu do niektórych sal konferencyjnych,
     węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
     winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
     wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
     wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
     sale konferencyjne na V piętrze dostosowane za pomocą schodołazu,
     ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie w obszarze urbanistyki, architektury lub zagospodarowania przestrzennego
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze urbanistyki, architektury lub zagospodarowania przestrzennego lokalnego lub ponadlokalnego
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość problematyki polityki przestrzennej,
    • znajomość problematyki polityki regionalnej i spójności UE,
    • wiedza związana z procesem przygotowania krajowych dokumentów strategicznych,
    • znajomość przepisów związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym,
    • umiejętności analityczne,
    • rzetelność i terminowość,
    • umiejętności współpracy,
    • skuteczna komunikacja,
    • zorientowanie na osiąganie celów,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2,
    • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, MS Office).

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów