Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Pomorskie Gdańsk
Starszy informatyk

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
Gdańsk
praca stacjonarna
2232 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 23558

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
• stanowisko pracy zlokalizowane w siedzibie urzędu,
• pokój biurowy mieści się na parterze wielokondygnacyjnego budynku z windą, wejście główne do budynku jest wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych,
• na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia,
• większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,
• praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,
• podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, telefon, drukarka.

Zakres zadań

  • Gromadzenie i zarządzanie danymi w Systemie Informacji Geograficznej GIS;
  • Administrowanie i aktualizowanie „Bazy sił i środków oraz ich dysponentów w województwie pomorskim”;
  • Obsługiwanie sieci informatycznej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (system monitoringu, wideokonferencje, systemy GIS, grafiki, SI PROMIEŃ);
  • Administrowanie systemem aplikacji internetowych INFOMED;
  • Obsługiwanie systemu niejawnej poczty Pem-HEART SNPI OPAL;
  • Sporządzanie i aktualizowanie Raportów cząstkowych oraz przygotowywanie informacji i procedur na potrzeby Krajowego Planu Zarządzania Kryzysowego;
  • Wspieranie techniczne oraz koordynowanie działania użytkowników Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) oraz systemu powiadamiania w sytuacji zagrożeń BlueAlert.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustaw: o zarządzaniu kryzysowym, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, o służbie cywilnej;
  • znajomość norm określających wymianę danych cyfrowych, wiedza geograficzna z zakresu kompozycji mapowych, znajomość architektury baz danych, konwersja danych w dane przestrzenne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe