Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Kontroler Weterynaryjny Warszawa
Starszy inspektor w Stanowisku ds. laboratoriów

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3310 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 168132
  • Data ukazania się ogłoszenia: 18 marca 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy inspektor
  • do spraw nadzoru nad laboratoriami w zakresie badań laboratoryjnych chorób zakaźnych zwierząt
  • w Stanowisku ds. laboratoriów

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Główny Inspektorat Weterynarii
    ul. Wspólna 30
    00-930 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie spraw związanych z wyznaczeniem laboratoriów urzędowych do prowadzenia badań laboratoryjnych w kierunku chorób zakaźnych zwierząt
  • opracowywanie wytycznych oraz procedur Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących postępowania przy wykonywaniu laboratoryjnych badań urzędowych w kierunku chorób zakaźnych zwierząt
  • prowadzenie wykazu laboratoriów Zakładów Higieny Weterynaryjnej uprawnionych do prowadzenia urzędowych badań laboratoryjnych w kierunku chorób zakaźnych zwierząt, ze szczegółowym określeniem zakresu prowadzonej diagnostyki
  • współpraca z innymi biurami GIW, MRiRW, Ministerstwem Zdrowia oraz innymi instytucjami w zakresie udzielania informacji odnośnie badań laboratoryjnych chorób zakaźnych zwierząt, metodyk badawczych, a także udział w spotkaniach resortowych, zewnętrznych i zagranicznych
  • prowadzenie spraw dotyczących zadań wykonywanych przez laboratoria Inspekcji Weterynaryjnej oraz laboratoria zatwierdzone przez Głównego Lekarza Weterynarii w zakresie chorób zakaźnych zwierząt, w tym również rozpatrywanie spraw w systemie CELAB
  • współpraca z laboratoriami referencyjnymi krajowymi i wspólnotowymi w zakresie diagnostyki chorób zakaźnych zwierząt
  • opracowywanie aktów prawa wewnętrznego w zakresie badań laboratoryjnych w kierunku chorób zakaźnych zwierząt wydawanych przez Głównego Lekarza Weterynarii, opiniowanie projektów aktów prawnych w ww. zakresie opracowywanych przez inne instytucje

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca biurowa z użyciem monitora ekranowego. Praca wykonywana w pozycji przemiennej 8 godzin dziennie na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz. Praca lekka, mały wydatek energetyczny.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko zlokalizowane w pomieszczeniu biurowym. Podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe i elektryczne urządzenia biurowe.
    Stanowisko znajduje się na IV piętrze w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (ul. Wspólna 30). Budynek jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne (od. ul. Wspólnej) bez barier architektonicznych. Wejście od ul. Żurawiej wyposażone jest w ruchomą platformę do transportu wózka. Schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. W budynku znajduje się sześć wind.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne, chemiczne lub medyczno – farmaceutyczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok stażu pracy w Inspekcji Weterynaryjnej lub administracji publicznej na stanowisku o podobnym charakterze pracy / zakresie obowiązków
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego
    • znajomość przepisów prawnych z zakresu działania Inspekcji Weterynaryjnej oraz przepisów UE w zakresie diagnostyki laboratoryjnej
    • znajomość norm ISO, w tym normy PN-EN ISO 17025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”
    • kreatywność, samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość
    • bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, zdolności redakcyjne
wymagania dodatkowe
  • doświadczenie w pracy w laboratorium

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów