Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Sosnowiec
Starszy referent

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
Sosnowiec
praca stacjonarna
2709 dni temu
Miejsce pracy: Sosnowiec
Ogłoszenie o naborze Nr 6132

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
praca administracyjno-biurowa w siedzibie urzędu,
obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
bariery architektoniczne: brak węzła sanitarnego dla osób niepełnosprawnych ruchowo, podjazd przy wejściu do budynku,
oświetlenie sztuczne i naturalne,
budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, niedowidzących, niewidomych oraz niesłyszących i głuchoniemych.

Zakres zadań

  • wykonywanie czynności poprzedzających wszczęcie postępowania egzekucyjnego w tym podejmowanie działań informacyjnych i dyscyplinujących
  • wykonywanie zadań wierzyciela w ramach postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego
  • prowadzenie postępowań podatkowych w sprawach wierzycielskich
  • obsługiwanie aplikacji informatycznych niezbędnych do realizowania zadań i ewidencjonowanie dokumentów źródłowych w systemach informatycznych
  • dokonywanie wpisów zastawów skarbowych oraz występowanie z wnioskami o wpis hipoteki

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • znajomość przepisów stosowanych w trakcie wykonywanych zadań: Ordynacja podatkowa, Kodeks postępowania administracyjnego, Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • umiejętność logicznego formułowania myśli,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • samodzielność,
  • inicjatywa,
  • kreatywność,
  • umiejętność obsługi podstawowych programów komputerowych i urządzeń biurowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe