Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista w Wydziale Nadzoru Epidemiologicznego i Higieny Lecznictwa w Departamencie Zapobiegania oraz Zwalczania Zakażeń i Chorób Zakaźnych u Ludzi

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3468 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 163994
  • Data ukazania się ogłoszenia: 23 października 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • w Wydziale Nadzoru Epidemiologicznego i Higieny Lecznictwa w Departamencie Zapobiegania oraz Zwalczania Zakażeń i Chorób Zakaźnych u Ludzi

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Główny Inspektorat Sanitarny
    ul. Targowa 65
    03-729 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • monitorowanie i dokonywanie analiz sytuacji epidemiologicznej w kraju i za granicą
  • udział w nadzorze epidemiologicznym nad chorobami zakaźnymi i zakażeniami,
  • udział w pracach, w ramach działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych,
  • udział w prowadzeniu krajowego punktu EWRS, współpraca z państwami członkowskimi UE, KE, ECDC, WHO, ekspertami obejmująca wymianę informacji na temat występowania i zwalczania chorób zakaźnych,
  • udział w międzynarodowych spotkaniach i koordynowanie działań eksperckich,
  • opracowywanie niezbędnych materiałów, instrukcji i stanowisk w tym adresowanych na poziom międzynarodowy,
  • współpraca z krajowymi podmiotami i ekspertami w obszarze chorób zakaźnych i zakażeń,
  • realizowanie zadań związanych z procedowaniem aktów prawnych,

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie, użytkowanie sprzętu biurowego ( drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów), stanowisko pracy wymaga umiejętności pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada platformę schodową dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściu do budynku. Drzwi wejściowe do budynku ( wejście główne ) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W budynku Głównego Inspektoratu Sanitarnego korytarze są przestronne, pozbawione progów, ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Istniej również możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe medyczne lub w zakresie weterynarii, zdrowia publicznego, biologii lub nauk pokrewnych
  • nie wymagane
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie potwierdzona certyfikatem (w przypadku braku certyfikatów, znajomość języka zostanie sprawdzona podczas rozmowy kwalifikacyjnej),
    • umiejętność poprawnego formułowania wystąpień pisemnych w językach polskim i angielskim,
    • znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażeń i chorób zakaźnych,
    • znajomość podstawowych aktów prawa wspólnotowego i międzynawowego związanych z zapobieganiem i zwalczaniem chorób zakaźnych,
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
    • odpowiedzialność i zaangażowanie,
    • umiejętność biegłej obsługi komputera i korzystania z Internetu,
    • umiejętność pracy pod presją czasu,
wymagania dodatkowe
  • preferowane doświadczenie zawodowe na stanowiskach, na których realizowane były zadania wchodzące w zakres działania departamentu lub doświadczenie pracy w środowisku międzynarodowym,
  • specjalizacja w dziedzinie epidemiologii, higieny, pielęgniarstwa epidemiologicznego, chorób zakaźnych lub zdrowia publicznego,
  • ukończone kierunkowe studia podyplomowe,
  • kreatywność,
  • samodzielność i łatwość podejmowania decyzji,

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów