Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2407 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 15197

Warunki pracy

- praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie;
- możliwość poruszania się po budynku, w którym znajdują się windy;
- praca na pierwszym piętrze, w pokoju, który nie jest klimatyzowany;
- toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku;
- narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy;
- praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

Zakres zadań

  • przetwarzanie danych o infrastrukturze i usługach telekomunikacyjnych oraz wykonywanie analiz (w tym przestrzennych);
  • uczestniczenie w procesie weryfikacji, standaryzacji, poprawy i wzbogacania danych o zakończeniach sieci i świadczonych usługach szerokopasmowych;
  • przygotowywanie bazy danych o infrastrukturze i usługach szerokopasmowych wraz ze współrzędnymi geograficznymi punktów adresowych;
  • przygotowywanie i monitorowanie przebiegu procesów przetwarzania informacji geograficznej pochodzącej z inwentaryzacji infrastruktury i usług oraz innych zbiorów państwowych;
  • przygotowywanie analitycznych modeli wyliczania kosztów budowy sieci telekomunikacyjnych;
  • opracowywanie metodologii szacowania popytu na usługi szerokopasmowe.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie sporządzania analiz danych (w tym danych geograficznych);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1;
  • znajomość przepisów: ustawy Prawo telekomunikacyjne, o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych;
  • znajomość zagadnień z zakresu telekomunikacji umożliwiających ocenę wartości merytorycznej rozpatrywanych danych i informacji oraz rynku telekomunikacyjnego;
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office, szczególnie programu MS Excel, pozwalająca na tworzenie tabel, zestawień oraz wykresów) oraz sporządzania analiz;
  • umiejętność obsługi aplikacji służących do analizy danych geograficznych np. ArcGIS, FME, Qgis oraz precyzyjnego formułowania wniosków wynikających z generowanych raportów;
  • posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe