Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2235 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 24450

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
 obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,
 wyjazdy służbowe

Pracownikom oferujemy:
 trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
 pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa,
 możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit),
 ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
 praca przy komputerze,
 w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych,
 praca w kameralnych pokojach.

Zakres zadań

  • Zadanie 1: Ocena i wybór projektów w ramach działania 2.1 PO IR – organizowanie naboru projektów w ramach działania 2.1 PO IR, ocena warunków formalnych – opracowywanie i aktualizowanie kryteriów wyboru projektów w ramach działania 2.1 PO IR, zasad wyboru projektów w ramach działania 2.1 PO IR – zatwierdzanie projektów/ list rankingowych w ramach działania 2.1 PO IR
  • Zadanie 2: Wdrażanie programu, działanie 2.1 PO IR – opracowywanie wzorów dokumentów aplikacyjnych oraz projektów dokumentów konkursowych w ramach działania 2.1 PO IR, opiniowanie/zatwierdzanie dokumentów wdrożeniowych – przygotowywanie i aktualizowanie wytycznych , sporządzanie opinii, informacji oraz innych materiałów dot. zakresu kompetencyjnego wydziału, w tym dokumentację dla organów kontroli i organów ochrony prawa w celu przekazania informacji zainteresowanym podmiotom – przygotowywanie interpretacji i stanowisk Ministerstwa oraz odpowiedzi na pytania w zakresie realizacji programu/projektów (w tym: systemu instytucjonalnego, kwalifikowalności wydatków, kontroli, ocen oddziaływania na środowisko, pomocy publicznej etc.)
  • Zadanie 3: Zawieranie umów o dofinansowanie w ramach działania 2.1 PO IR – opracowywanie projektów umów o dofinansowanie w ramach działania 2.1 PO IR, w tym zaświadczeń o udzielonej pomocy de minimis – zatwierdzanie/podpisywanie umów o dofinansowanie w ramach działania 2.1 PO IR
  • Zadanie 4: Organizowanie i zarządzanie systemem wsparcia dla projektów -działanie 2.1 PO IR – bieżąca współpraca z beneficjentami projektów – zapewnianie wsparcia ekspertów zewnętrznych dla projektów
  • Zadanie 5: Zapewnianie obsługi ciał kolegialnych -organizowanie podiedzeń Komisji Oceny Projektów w ramach działania 2.1 PO IR – obsługa merytoryczna posiedzeń Komisji Oceny Projektów z udziałem ekspertów i Przedsiębiorców, przygotowywanie spotkań/posiedzeń Komisji Oceny Projektów pod względem organizacyjnym – tworzenie dokumentacji związanej z powoływaniem posiedzeń Komisji Oceny Projektów – udział w posiedzeniach Komisji Oceny Projektów, obsługa finansowa posiedzeń Komisji Oceny Projektów – wsparcie administracyjne posiedzeń- prowadzenie dokumentacji z ich działalności
  • Zadanie 6: Tworzenie i zapewnianie funkcjonowania systemu ewaluacji w obszarze kompetencji-POIG,POIR – współpraca z podmiotami zajmującymi się ewaluacją – przygotowywanie/zaopiniowanie/weryfikacja sprawozdań z procesu ewaluacji
  • Zadanie 7: Przeprowadzanie kontroli/ wizyt monitoringowych w obrębie programu – przygotowywanie kontroli (w szczególności: przygotowywanie dokumentacji, analizowanie niezbędnych materiałów, przeprowadzanie analizy ryzyka/ wybór próby do kontroli) – sporządzanie zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji/ propozycji działań naprawczych – sporządzanie sprawozdań/ informacji pokontrolnych/ projektów wystąpień pokontrolnych z przeprowadzonych kontroli

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych
  • znajomość języka angielskiego, poziom: B1,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość problematyki z zakresu wdrażania funduszy europejskich
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • umiejętność obsługi komputera w pakiecie Office, lex, internet, poczta elektroniczna
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe