Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji internetowych Angular

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki biznesowych aplikacji internetowych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja wizualnych elementów aplikacji internetowych, tworzenie interaktywnych elementów...
Zobacz więcej ofert pracy

Front End Developer

Pearson Frank International
mazowieckie
praca stacjonarna
2389 dni temu

Pearson Frank are the global leaders in Java recruitment, and I personally specialize in the Polish market. Pearson Frank works a niche market, which means that we have expert knowledge in our field and many companies work with us exclusively to find the best quality candidates on the market.

My client has an international presence in 5 continents with 60 million monthly visitors. My client is a board job, committed to matching their candidates to the right positions for them.

Nr ref.: FEDEV

My client is looking for talented front end developers who also has some experience in the back end too. This role will provide a new challenge for anyone who is looking to build an attractive, functional front end solution to make the customer experience memorable and comfortable.

Requirements:

  • Strong experience in Front End technologies such as JavaScript, HTML, CSS
  • Up to date knowledge of Front End tech
  • Good commercial experience in Front End Development
  • Very good command of Engish language
  • Ability to prioritize tasks and work to deadlines

We offer:

  • Brilliant internal technical training
  • Subsidized conferences, training with external certification
  • Multi-sport
  • Movie Tickets
  • Theater tickets
  • Lunch vouchers
  • Parking space
  • Medical insurance
  • English classes
  • Quarterly bonuses
  • Funky office space in Warsaw