Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Rzecznik Patentowy śląskie
Intellectual Property Junior Administrator

Klient portalu Praca.pl
śląskie
praca stacjonarna
3181 dni temu

Ogłoszenie numer: 767086, z dnia 2015-08-10

Dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w projektowaniu, rozwoju, produkcji i komercjalizacji na całym świecie zaawansowanych technologicznie, precyzyjnych urządzeń mechanicznych, poszukuje
pracowników na stanowisko:

Miejsce pracy: śląskie

Opis stanowiska

Praca koncentruje się na koordynowaniu  projektów realizowanych przez spółkę w części dotyczącej ochrony prawno-patentowej opracowywanych rozwiązań konstrukcyjnych

Podstawowe zadania i obowiązki:

  • Analiza treści zgłoszeń patentowych i patentów istniejących rozwiązań w branży.
  • Wyszukiwanie dokumentów w bazach patentowych.
  • Uczestnictwo w sporządzaniu opisów wniosków patentowych.
  • Uczestnictwo w opracowywaniu dokumentacji zgłoszeniowej nowych rozwiązań.
  • Badania czystości oraz zdolności patentowej.
  • Wspieranie merytoryczne zespołu projektowego.
  • Współpraca i konsultacje z międzynarodowymi organizacjami, urzędami i podmiotami sektora publicznego oraz z przedstawicielami instytucji zajmujących się ochroną patentową.

Wymagania

  • Wykształcenie w zakresie mechaniki.
  • Biegła znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie, pozwalająca na czytanie ze zrozumieniem tekstów technicznych.
  • Umiejętność pracy pod presją, nastawienie na rozwiązywanie problemów, innowacyjność oraz zdolności analityczne.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Mile widziane: Doświadczenia w zakresie prac ochrony patentowej.

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się polskiej firmie rodzinnej, działającej na rynkach międzynarodowych.
  • Miła atmosfera pracy, klimat pracowitości i rzetelności.
  • Uczestnictwo w ciekawych, innowacyjnych projektach.
  • Karta Benefit.
  • Pakiet relokacyjny dla osób z innych województw niż siedziba firmy (ew. możliwość pracy zdalnej).