Najnowsze oferty pracy

  • Copywriter / Redaktor

    Freelance Editing Group   mazowieckie    praca zdalna
    siedziba firmy: Wielka Brytania
    specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie  część etatu / tymczasowa/dodatkowa  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 godz.
    Na stanowisko redaktora, poszukujemy osób mających doświadczenie w pisaniu prac naukowych, artykułów naukowych i t.d. na rożne tematy oraz z różnych kierunków, zaczynając od nauk humanistycznych i do prac inżynierskich. Współpraca na podstawie umowy zlecenia lub umowy freelancereskiej...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Redaktor Warszawa
Redaktor / kurator kolekcji w Zakładzie Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona

Biblioteka Narodowa
Warszawa
praca stacjonarna
3486 dni temu

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko redaktor / kurator kolekcji w Zakładzie Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona.

Rekrutacja na stanowisko:  Redaktor/Kurator kolekcji w zakładzie Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego,
  • umiejętności przeprowadzania kwerend w zbiorach bibliotecznych,
  • doświadczenia w redagowaniu tekstów,
  • bardzo dobrej umiejętności obsługi komputera,
  • znajomości dwóch języków obcych,
  • komunikatywności, umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej,
  • bardzo dobrej orientacji w zbiorach cyfrowych online (biblioteki, repozytoria, muzea, galerie, archiwa),
  • dobrej znajomości mediów społecznościowych.
Dodatkowe umiejętności:
  • znajomość łaciny, greki, języków orientalnych,
  • doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych.
Mile widziana:
  • obsługa programów graficznych,
  • doświadczenie w prowadzeniu blogów, mikroblogów, stron społecznościowych.
Zakres obowiązków:
  • współpraca przy redakcji Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona i Polona/Blog,
  • przeprowadzanie kwerend w zbiorach Biblioteki Narodowej i tworzenie kolekcji tematycznych,
  • działania promujące zbiory Polony.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 3 100 zł
Informacja dotycząca przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w procesie rekrutacyjnym znajduje się tutaj

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową, prosimy o przesłanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową przez okres 1 roku kalendarzowego.

Oświadczenie może być sformułowane w następujący sposób:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową przez okres 1 roku kalendarzowego.

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Poznaj

Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.