Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Asystent działu IT Katowice
Specjalista w Zespole Ewidencji Wydziału Kadr i Szkolenia

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Katowice
praca stacjonarna
3426 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 165276
  • Data ukazania się ogłoszenia: 11 grudnia 2014 r.

  • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw merytorycznego nadzoru na funkcjonowaniem modułu kadrowego SWOP oraz analiz danych ww. modułu
  • w Zespole Ewidencji Wydziału Kadr i Szkolenia

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Wydział Kadr i Szkolenia
    ul. Lompy 19
    40-038 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Katowice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • monitorowanie i nadzorowanie terminowości i sposobu rejestrowania danych kadrowych w module kadrowym SWOP przez komórki i jednostki terenowe Policji woj. śląskiego w celu zapewnienia poprawności, aktualności i kompletności bazy danych pozwalającej na jej wszechstronne wykorzystanie przez użytkowników systemu,
  • dokonywanie analiz danych zawartych w module kadrowym SWOP i na ich podstawie sporządzanie sprawozdań, zestawień, statystyk dotyczących różnorodnych aspektów sytuacji kadrowej Policji woj. śląskiego celem przekazywania usystematyzowanych informacji zainteresowanym podmiotom,
  • szkolenie użytkowników modułu kadrowego SWOP komórek i jednostek terenowych Policji woj. śląskiego w zakresie poprawności jego obsługi i korzystania z jego funkcjonalności w celu zapewnienia właściwego poziomu funkcjonowania systemu,
  • rozwiązywanie problemów merytorycznych związanych z obsługą modułu wynikłych w trakcie jego użytkowania, weryfikowanie sposobów korzystania z funkcjonalności modułu oraz przygotowywanie założeń i projektów ich modyfikacji celem usprawnienia i zwiększenia jego funkcjonalności i przydatności,
  • rejestrowanie i przetwarzanie informacji dotyczących określonych aspektów stosunku służby/pracy policjantów i pracowników Policji, pełniących służbę/zatrudnionych w KWP w Katowicach, KAP w Gliwicach, OPP w Katowicach, SPPP w Częstochowie i Bielsku-Białej, przy wykorzystaniu systemu SWOP w celu posiadania aktualnej i kompletnej bazy danych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, kserokopiarkę, komputer oraz w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, z naturalnym i sztucznym oświetleniem, wymuszona pozycja ciała – siedząca.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.
    Stanowisko pracy w Wydziale Kadr i Szkolenia usytuowane jest na III piętrze bloku A w kompleksie budynków KWP w Katowicach, przy ulicy Lompy 19. Pomieszczenie stanowiska pracy niedostosowane jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Blok A jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy w obszarze związanym z obsługą narzędzi informatycznych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • umiejętność obsługi komputera,
    • rzetelność i samodzielność,
    • umiejętność analizowania,
    • dokładność i systematyczność,
    • umiejętność organizowania pracy własnej.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe informatyczne,
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe w realizowaniu zagadnień z zakresu spraw kadrowych,
  • komunikatywność,
  • umiejętność współpracy.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów