Najnowsze oferty pracy

  • English Translator

    Stecol Corporation Sp. z o.o. Oddział w Polsce   Białystok    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Outline of responsibilities: translating documentation from various fields, e.g.: railway construction, civil engineering, road construction, hydraulics, power engineering, law, correspondence, etc. interpreting at meetings, negotiations with our business partners cooperating closely with internal...
Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3266 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 169584
  • Data ukazania się ogłoszenia: 15 maja 2015 r.

  • Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw tłumacz języka angielskiego i francuskiego

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych
    Al. J. Ch. Szucha 23
    00-580 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Realizowanie tłumaczeń pisemnych (tezy, analizy, publikacje wewnętrzne, umowy, zarządzenia, broszury, artykuły i inne) z języka polskiego na francuski i angielski lub odwrotnie w celu zapewnienia terminowej i profesjonalnej obsługi tłumaczeniowej wszystkich komórek MSZ.
  • Weryfikowanie tekstów sporządzonych w języku angielskim i francuskim oraz tłumaczeń wykonanych przez inne osoby w celu zapewnienia rzetelnej i profesjonalnej obsługi tłumaczeniowej ze strony MSZ.
  • Tworzenie w specjalnych programach tłumaczeniowych bazy terminologicznej w formie glosariuszy w celu ujednolicenia i udoskonalenia jakościowego tłumaczonych tekstów o tematyce politycznej.
  • Uczestniczenie w procesie realizacji zamówień na tłumaczenia, w procedurach dotyczących pozyskiwania tłumaczy i zlecania tłumaczenia wykonawcom zewnętrznym w celu zapewnienia obsługo tłumaczeniowej MSZ.
  • Wykonywanie, w sytuacjach wyjątkowych, wybranych tłumaczeń ustnych w celu zapewnienia wsparcia tłumaczeniowego dla kierownictwa MSZ.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • 1. Zagrożenie korupcją.
    2. Zagraniczne wyjazdy służbowe.
    3. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Narzędzia i materiały pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, obsługa urządzeń biurowych, w tym komputer z monitorem ekranowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się – obecność wind, brak podjazdów i drzwi z samozamykaczami.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie filologiczne/lingwistyczne.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku tłumacza.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • Poświadczona znajomość języka francuskiego na poziomie C2.
    • Poświadczona znajomość języka angielskiego na poziomie C2.
    • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
    • Znajomość języka prawnego i wiedza w zakresie stosunków międzynarodowych.
    • Zdolności komunikacyjne.
wymagania dodatkowe
  • Powyżej 2 lat doświadczenia zawodowego w obszarze tłumaczeń ustnych.
  • Poświadczona znajomość języka niemieckiego lub rosyjskiego na poziomie B2.
  • Wykształcenie wyższe lub studia podyplomowe na kierunku związanym z obszarem spraw zagranicznych (np. stosunki międzynarodowe).
  • Przeszkolenie w zakresie komputerowego programu translatorycznego.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów