Praca Kierownik Zespołu

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 452

  • Zastępca Głównej Księgowej / Głównego Księgowego

    Biuro Zarządu Orbis   Warszawa    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    ekspert / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    14 dni
    Twoja misja Nadzorowanie procedur w ramach polityki rachunkowej, kontrola nad wprowadzaniem danych do systemu finansowo-księgowego; Analiza danych i raportów finansowych w oparciu o obowiązujące standardy; Kontrola poprawności sald kont księgowych; Organizacja pracy kilkudziesięcioosobowego...
  • Zastępca Kierownika Magazynu

    AGATA Spółka Akcyjna   Koszalin    praca stacjonarna   dziś wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    15 dni
    Do głównych zadań na tym stanowisku będzie należało: Nadzór i współudział w przyjmowaniu i wydawaniu towarów; Zapewnienie właściwego magazynowania towaru gwarantującego zachowanie jakości; Przestrzeganie wewnętrznych procedur związanych z bezpieczeństwem, jak i organizacą pracy podległego personelu.
  • Główny Księgowy / Główna Księgowa

    Celon Pharma S.A.   Kazuń Nowy, ul. Marymoncka 15    praca stacjonarna   dziś wygasa
    ekspert / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    15 dni
    Opis stanowiska zarządzanie kilkuosobowym działem księgowym, dbanie o rozwój zespołu, efektywny podział obowiązków, prowadzenie pełnej księgowości spółki, odpowiedzialność za raportowanie według MSSF, kreowanie i wdrażanie rozwiązań usprawniających pracę w obszarze...
  • MONTEX INSTALACJE SP. Z O.O.   dziś wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    15 dni
    koordynowanie i nadzorowanie wykonawstwa instalacji w zakresie instalacji grzewczych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych na budowach, kierowanie i nadzorowanie pracy podwykonawców robót sanitarnych i reprezentowanie firmy w kontaktach z Generalnym Wykonawcą; weryfikacja...
  • Zastępca Kierownika Instytutu Bibliograficznego

    Biblioteka Narodowa   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat   6 800 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    98 dni
    Zakres obowiązków m.in.: zastępowanie kierownika Instytutu Bibliograficznego, nadzorowanie katalogowania w zakresie ustalonym z kierownikiem IB, prowadzenie współpracy zagranicznej IB, sporządzanie ekspertyz na potrzeby BN, prowadzenie szkoleń. Od kandydatów oczekujemy: wykształcenia...
  • Kierownik działu

    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu   Legnica    praca stacjonarna
    14 godz.
  • Główny księgowy

    Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)
    2 dni
  • Kierownik projektu

    Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator
    3 dni
  • Kierownik wydziału

    Urząd Statystyczny we Wrocławiu   Wrocław    praca stacjonarna
    7 dni
  • Kierownik oddziału

    Archiwum Państwowe w Warszawie   Pułtusk    praca stacjonarna
    7 dni
  • Dyrektor wydziału

    Kuratorium Oświaty w Poznaniu   Poznań    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    dyrektor
    8 dni
  • Inspektor

    Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista (mid)
    9 dni
  • Kierownik zespołu (montaż wstępny elektryczny)

    Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach   Siedlce    praca stacjonarna
    1 dni
  • Kierownik działu kontroli jakości

    Powiatowy Urząd Pracy w Mławie   Mława    praca stacjonarna
    4 dni
  • Kierownik działu badań i rozwoju silników ro i integrator platformy

    Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego   Skawina    praca stacjonarna
    4 dni
  • Młodszy lider zespołu ds. testowania gier

    Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach   Katowice    praca stacjonarna
    5 dni
  • Kierownik działu produkcji i napraw

    Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku   Bukowsko    praca stacjonarna
    7 dni

Praca Kierownik Zespołu

Poszukujesz nowej okazji zawodowej w zakresie zarządzania zespołem? Osoby ambitne, mające wysoko rozwinięte umiejętności zarządzania ludźmi i organizowania pracy nie powinny mieć dużych trudności ze znalezieniem nowego miejsca pracy. Różnego rodzaju firmy często poszukują zdolnych osób np. do prowadzenia zespołu sprzedażowego, kompetentnych kierowników robót budowlanych, kreatywnych operations managerów, konsekwentnych kierowników zespołów w zakresie produktów ubezpieczeniowych oraz inwestycyjnych, kierowników zespołu wsparcia sprzedaży czy rzetelnych kierowników ds. finansowo-księgowych. Jeśli jesteś osobą, która potrafi kierować i nadzorować podległych pracowników, planować strategie sprzedażowe czy promocyjne oraz umie dążyć do osiągania biznesowych celów, nie wahaj się i zacznij aplikować na wolne stanowiska pracy; w portalu Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy, a także porady, w jaki sposób zdobyć wymarzone stanowisko kierownicze.

Zwróć uwagę na to, że to stanowisko nie oznacza tylko zarządzanie, ale także budowanie zespołu i dbanie o jego rozwój. Jako kierownik zespołu możesz być odpowiedzialny za rekrutację, szkolenie i rozwijanie nowych osób, a także za codzienne wspieranie oraz motywowanie zespołu np. w realizacji planów sprzedażowych, realizacji projektu IT czy terminowym wykonywaniu prac budowlanych, zależnie od specyfiki posady i branży. Do osoby na tym stanowisku należeć będzie też branie udziału w spotkaniach zarządu, przestawianie różnego rodzaju raportów z wyników pracy zespołu.

Charakterystyka zawodu kierownika zespołu

Kierownik zespołu to osoba, której głównym zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje, nadzór nad pracą zespołu oraz zapewnienie właściwej organizacji pracy w danej grupie. N a tym stanowisku zakres obowiązków obejmuje prowadzenie różnego rodzaju procesów zgodnie z ustaloną procedurą, często np. zapewnienie terminowej realizacji planów sprzedażowych albo celów marketingowych czy przemysłowych. Kierownik zespołu odgrywa także kluczową rolę w rozwoju zespołu. Jest to osoba, która codziennie motywuje, dostarcza feedbacku, wskazuje na błędy, rozwiązuje problemy i trudności, przekazuje ważne informacje, a także zajmuje się kwestiami kadrowymi, np. rekrutuje nowych członków zespołu bądź decyduje o zwolnieniu danej osoby. Kierownik przeprowadza też wdrożenie nowych członków zespołu (lub wyznacza do tego osobę), prowadzi mentoring, wysyła na szkolenia.

Jak zostać kierownikiem zespołu?

Żeby zdobyć posadę kierownika zespołu, najczęściej wymagane jest wykształcenie wyższe, staż pracy w danej branży oraz odpowiednie predyspozycje osobowościowe. Od kandydatów na to stanowisko wymaga się zwykle określonej liczby lat przepracowanych w danej dziedzinie np. co najmniej 3, a także doświadczenia w organizacji pracy choćby niewielkiej liczby podwładnych. Konieczna może być dobra znajomość języka angielskiego, kompetencje w zakresie konkretnego oprogramowania, prawo jazdy kat. B i gotowość do odbywania delegacji, dyspozycyjność w różnych godzinach. Warto pamiętać, że kierownik zespołu powinien także znać przepisy BHP oraz dbać o bezpieczeństwo podwładnych i własne w czasie wykonywania zadań. Cennym atutem mogą być ukończone kursy z zarządzania, marketingu, technik prowadzenia projektów itp. Także później, już pracując jako kierownik zespołu, można się specjalizować w różnych dziedzinach, takich jak kierownik sprzedaży ds. ubezpieczeń, kierownik projektu IT czy kierownik ds. strategii sprzedaży online. Warto nieustannie dbać o podnoszenie kwalifikacji, gdyż to może zaprocentować osiąganiem coraz wyższych stanowisk. Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert pracy dla osób myślących o kierowaniu zespołami.

Stanowisko kierownika zespołu – predyspozycje zawodowe

Sukces w pracy jako kierownik zespołu najłatwiej odniosą osoby o pewnych predyspozycjach osobowościowych. Bez wątpienia należy posiadać umiejętność organizacji pracy, efektywnego nadzoru nad terminową realizacją zadań oraz zdolność skutecznego motywowania zespołu do osiągania wyników pracy. Najważniejsze cechy dobrego kierownika zespołu to: zdolności przywódcze, umiejętności komunikacyjne, umiejętności negocjacyjne, empatia, asertywność, umiejętność przewidywania i planowania, umiejętności analityczne. 

Kierownik zespołu – co robi?

Rola kierownika zespołu w firmie może mieć wiele oblicz i różnić się w zależności od konkretnego stanowiska, działu, branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Jednak ogólnie rzecz biorąc, kierownik zespołu odpowiada za organizację pracy zespołu, a zatem prowadzi nadzór nad realizacją zadań i osiąganie założonych celów. Ważnym zadaniem takiego pracownika może być koordynacja działań zespołu w celu wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych czy organizacyjnych. 

Kierownik zmiany

Wśród stanowisk kierowniczych w bardzo wielu firmach, szczególnie produkcyjnych, funkcjonuje posada kierownika zmiany. Osoba, która je obejmuje, ma za zadanie zarządzać procesami i pracownikami w określonych zmianach organizacyjnych. Kierownik zmiany nadzoruje pracę, pilnuje terminów, dba o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów i norm, a także czuwa nad jakością wykonywanej pracy. W razie potrzeby również odpowiada za efektywne wdrożenie nowych rozwiązań np. technologicznych lub nowej organizacji pracy zespołu.

Kierownik projektu

Kierownik projektu to stanowisko funkcjonujące w firmach z licznych branż, np. IT, marketingowej, logistycznej itp. Jest to osoba odpowiedzialna za organizację i nadzór nad przebiegiem konkretnego projektu w firmie. Kierownik projektu jest odpowiedzialny za zarządzanie podległym zespołem, właściwe jakościowo i terminowe prowadzenia procesów projektowych, a także czuwanie nad finansowym aspektem przedsięwzięcia, w szczególności nie przekroczeniem budżetu przeznaczonego na projekt. Pełni on kluczową rolę w osiąganiu celów projektowych i realizacji zadań. Kontaktuje się także z kontrahentami, klientami i innymi stronami zainteresowanymi realizacją danego projektu. 

Kierownik sprzedaży ubezpieczeń

Kierownicy projektów znajdują zatrudnienie w sektorze finansowym, np. w firmach ubezpieczeniowych czy w bankach. Stanowisko kierownika sprzedaży ds. ubezpieczeń czy innych produktów finansowych należy do odpowiedzialnych stanowisk, które jednak zwykle przynosi także znaczne dochody. Kierownik ten zarządza zespołem sprzedażowym w sektorze ubezpieczeń / bankowości, motywuje pracowników do efektywnej pracy i monitoruje wyniki. Okresowo także wdraża strategie sprzedażowe i tworzy nowe plany sprzedaży, nieustannie dbając o optymalizację trybu pracy. Kierownik sprzedaży bierze także udział w procesach rekrutacji i wdrożenia nowych członków zespołu.

Kierownik sklepu

W każdym większym sklepie pracę zespołu organizuje kierownik sklepu. Ma on za zadanie tworzenie grafiku, zarządzanie personelem sklepu, kontrolę nad sprzedażą, zapewnienie właściwej organizacji pracy, dokonywanie zamówień towaru, prowadzenie rozliczeń finansowo-podatkowych, prowadzenie współpracy z dostawcami czy wreszcie czuwanie nad właściwą utylizacją odpadów i przestrzeganiem innych przepisów. Kierownik sklepu dba o wysoką motywację pracowników w osiąganiu celów sprzedażowych i prowadzeniu wysokiej jakości obsługi klientów. Aktualne oferty pracy na to stanowisko czekają na Praca.pl!

Kierownik produkcji

W zakładach przemysłowych funkcjonuje z kolei stanowisko kierownika produkcji. To osoba odpowiedzialna za nadzór nad procesem produkcyjnym i pracownikami, którzy biorą w nim udział. Kierownik zespołu w produkcji zarządza on podległym zespołem pracowników, dba o efektywność produkcji i przestrzeganie przepisów BHP, minimalizujących ryzyko wypadków przy pracy.

Kierownik działu obsługi klienta

W firmach zarówno sprzedażowych, jak i usługowych, istnieje z kolei posada kierownika działu obsługi klienta. W zakresie obowiązków takiej osoby leży zarządzanie zespołem pracowników odpowiedzialnych za obsługę klientów. Nadzoruje procesy obsługi klienta, doskonali metody tejże obsługi, wdraża pracowników, dba o ich rozwój i motywację. Niekiedy samodzielnie kontaktuje się z kluczowymi klientami firmy i bierze udział w spotkaniach biznesowych.

Kierownik budowy

Branża budowlana w Polsce generuje stale wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kierowników budowy. Jak sama nazwa wskazuje, kierownik budowy to osoba, która kieruje i nadzoruje robotami budowlanymi na miejscu pracy. Ma ona za zadanie zapewnić właściwą organizację pracy zgodną z procedurami i przepisami BHP. Kierownik budowy planuje grafik robót, kontaktuje się z podwykonawcami i innymi interesantami, nadzoruje przebieg prac na placu budowy.

Kierownik restauracji

W lokalach gastronomicznych zespołem kieruje kierownik restauracji. Jego praca polega na zarządzaniu personelem, od kucharzy, przez kelnerów, hostessy, personel sprzątający po dostawców. Osoba na tym stanowisku kieruje także operacjami restauracji, czuwa nad właściwą obsługą klientów, odpowiednim strojem i zachowaniem personelu, a także nad ogólną stroną wizualna lokalu. 

Zastępca kierownika

Zastępca kierownika to osoba, która w przyszłości aspiruje na samodzielne stanowisko, obecnie natomiast wspomaga kierownika w zarządzaniu danym zespołem. Zastępca odciąża kierownika z prac rutynowych i o mniejszej odpowiedzialności.  Nadzoruje podległych pracowników, dba o rozwój i motywację zespołu.

Ile zarabia kierownik zespołu?

Wysokość wynagrodzenia kierownika zespołu zależy od na przykład od rodzaju stanowiska, branży i miejsca pracy, doświadczenia i umiejętności danej osoby. Kierownicy zespołów mają także różne specjalizacje, co wpływa na ich zarobki. Niemniej praca na stanowisku kierownika zespołu jest często dobrze płatna. Jak podaje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak) mediana miesięcznych zarobków kierownika zespołu, czyli team leadera, wynosi 9860 zł brutto miesięcznie.

Praca jako kierownik zespołu – warunki zatrudnienia, dostępne umowy, system czasu pracy

W ter pracy obowiązują bardzo różne warunki zatrudnienia, w zależności od branży i polityki firmy. Najczęściej jednak kierownicy zespołu mogą spodziewać się zatrudnienia na pełny wymiar etatu na umowę o pracę bądź na kontrakt menedżerski / umowę b2b. Często pracują stacjonarnie, choć np. w zespołach IT lub marketingowych możliwa jest praca hybrydowa, a nawet w pełni zdalna. Praca jako kierownik zespołu może wymagać dużej elastyczności w zakresie godzin pracy, często bowiem wymaga się dyspozycyjności np. w godzinach wieczornych, zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa.

Kierownik zespołu – perspektywy zawodowe, ścieżka kariery

Praca jako kierownik zespołu to wyższe stanowisko, które jednak otwiera wiele dalszych perspektyw zawodowych. Po kilku latach doświadczenia jako kierownik zespołu można awansować chociażby na stanowisko kierownika zmiany lub nawet kierownika działu. Ścieżka kariery zależy od osiągnięć zawodowych danej osoby, jej umiejętności zarządzania i konkretnych wyników pracy.

Najnowsze oferty pracy dla kierownika zespołu

Aktualne ogłoszenia o pracę dla kierowników zespołu znajdziesz na Praca.pl. Zapisz się do Newslettera i ustaw Job Alert, żeby nie przegapić żadnego interesującego ogłoszenia! Możesz też wykorzystać nasz darmowy Kreator CV Online, by przygotować profesjonalny życiorys zawodowy.

Praca kierownik zespołu – najczęściej zadawane pytania

  • Jakie są podstawowe obowiązki kierownika zespołu?

Najważniejsze obowiązki na stanowisku kierownika zespołu obejmują zarządzanie podległym zespołem, bieżący nadzór nad realizacją zadań, planowanie strategii np. sprzedażowej czy projektowej, a także w razie potrzeby prowadzenie rekrutacji i szkolenie nowych członków zespołu.

  • Jakie są perspektywy zawodowe dla kierownika zespołu?

Kierownik zespołu z kilkuletnim stażem i dobrymi wynikami może awansować na stanowiska wyższego szczebla, takie jak chociażby kierownik projektu czy kierownik działu. Perspektywy zawodowe zależą jednak od osiągnięć zawodowych, a także umiejętności zarządzania, w tym tworzenia zgranego zespołu najlepszych specjalistów.