Praca.pl Praca Przemysł / Produkcja
Pracownik Operator Produkcji

Praca Pracownik Operator Produkcji

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 408

Praca Pracownik Operator Produkcji

Przemysł produkcyjny w Polsce stale się rozwija, co przekłada się za rosnące zapotrzebowanie na pracowników na linii produkcyjnej, obsługi maszyn produkcyjnych, operatorów CNC, pracowników magazynów z UDT i inne osoby wykonujące różnorodną pracę na linii produkcyjnej oraz w jej pobliżu. Operator produkcji jest jednym z niższych stanowisk w zakładach przemysłowych, pozwalającym jednak na rozwój, a także najczęściej stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Pracownicy na tym stanowisku pełnią ważną rolę w utrzymaniu ciągłości produkcji oraz zapewnieniu wysokiej jakości produktu. Swoje zadania wykonują zgodnie z dokumentacją techniczną oraz poleceniami przełożonych, a także, co niezwykle istotne, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Osoby myślące o pracy na produkcji powinny wykazywać gotowość do pracy w systemie zmianowym. Mile widziane przez pracodawców jest doświadczenie w obszarze obsługi maszyn produkcyjnych. Szukasz pracy na produkcji? Zobacz aktualne oferty pracy w portalu Praca.pl.

Praca pracownik operator produkcji – opis stanowiska 

Pracownik produkcji, operator maszyn produkcyjnych czy operator linii produkcyjnej – z takimi nazwami stanowisk spotkasz się w czasie przeglądania ofert pracy dla pracowników fizycznych w przemyśle. Jako pracownik operator produkcji będziesz najczęściej odpowiedzialny za obsługę maszyn i urządzeń produkcyjnych na linii produkcyjnej. Twoje obowiązki służbowe będą obejmować m.in. monitorowanie procesów produkcyjnych, sprawdzanie jakości produktów oraz utrzymanie bezpieczeństwa i porządku na stanowisku pracy. Praca ta może być monotonna i wiązać się z zagrożeniem urazów i wypadków, niemniej przestrzeganie bhp znacząco minimalizuje ryzyko. Zainteresowany / zainteresowana pracą na tym stanowisku? Zacznij wyszukiwać ogłoszenia w naszym serwisie i aplikuj!

Jak zostać pracownikiem produkcji?

Ofert pracy na produkcji w miastach zwykle nie brakuje. Pracodawcy poszukujące personelu u kandydatów cenią w szczególności doświadczenie w obszarze obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych, chociaż kandydaci bez doświadczenia także mają szansę na posadę i są przyuczani do zawodu w pierwszych dniach zatrudnienia. Pilnie poszukuje się osób z wykształceniem technicznym, po szkołach branżowych np. o profilu mechanik czy elektryk, chociaż wykształcenie kierunkowe także nie zawsze jest obligatoryjne. A zatem jak szybko znaleźć pracę na produkcji? Po prostu zaaplikuj na oferty pracy na stanowisko operator produkcji, wykaż gotowość do pracy w systemie zmianowym oraz zdolności do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i jakości.

Operator linii produkcyjnej – predyspozycje zawodowe

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za nadzorowanie pracy maszyn, kontrolę jakości wyrobów, a także wiele innych czynności specyficznych dla danej produkcji, np. gięcie, skrawanie elementów czy chociażby transport ręczny produktów do miejsca docelowego. Wypełnianie różnorakich zadań na hali produkcyjnej wymaga wytrzymałości i sprawności fizycznej, umiejętności koncentracji uwagi przez długi czas, odporności np. na niskie czy wysokie temperatury (zależnie od specyfiki środowiska pracy), umiejętności pracy w grupie, dokładności.

Pracownik operator maszyn i urządzeń do produkcji – zakres obowiązków

Na stanowisku pracownika operatora maszyn i urządzeń do produkcji, jak sama nazwa wskazuje, będziesz obsługiwać i nadzorować maszyny produkcyjne z zachowaniem norm i zasad bezpieczeństwa, a także kontrolując jakość wyrabianych produktów. Może to być wielogodzinna praca przy jednym stanowisku, niemniej w celu zmniejszenia monotonii pracy najczęściej stosuje się rotacje stanowisk. Praca może odbywać się w systemie dwuzmianowym lub w systemie trzyzmianowym, zależnie od polityki i potrzeb firmy.

Operator urządzeń produkcyjnych – czy to niebezpieczna praca?

Praca jako operator urządzeń produkcyjnych wymaga ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa, gdyż operowanie maszynami oraz monotonia pracy zwiększają znacznie ryzyko wypadków i urazów. Niemniej działając z odpowiednim przeszkoleniem i monitorowaniem procesów ryzyko wypadków przy pracy jest minimalizowane. Każda nowo przyjęta do pracy osoba odbywa wstępne szkolenie bhp, w większości przypadków pracuje też z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej, takich jak maski, rękawice, uniformy czy słuchawki.

Praca jako operator produkcji / operatorka produkcji – wynagrodzenie

Wynagrodzenie pracownika operatora produkcji uzależnione jest od doświadczenia w pracy, zakresu obowiązków odpowiedzialności oraz lokalizacji miejsca pracy. Sam pracownik także ma wpływ na wysokość wypłaty, gdyż osoby podnoszące kwalifikacje i doskonale wypełniające swoje obowiązki często awansują, zwiększając przy tym swoje pensje. Prócz płacy podstawowej, zatrudnieni mają najczęściej dostęp do rożnych dodatkowych świadczeń, takich jak ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna lub dowóz do i z miejsca pracy. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana wynagrodzenia operatora produkcji w Polsce wynosi 4710 zł brutto miesięcznie.

Praca na produkcji – warunki zatrudnienia

Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy w przemyśle. Jednak zanim podpiszesz umowę dotyczącą pracy na stanowisku operator produkcji, dokładnie przedyskutuj z pracodawcą warunki zatrudnienia. Pracodawcy często oferują umowę o pracę, która gwarantuje stabilność zatrudnienia i ochronę dla pracownika. Najczęściej stosowany jest system czasu pracy trzyzmianowy, co wymaga u pracownika gotowości do pracy w różnych porach dnia i nawet nocy. Zapytaj pracodawcę o benefity np. zwrot kosztów dojazdu do zakładu pracy, jeśli ten znajduje się poza miastem.

Sprawdź najnowsze oferty pracy na stanowisko pracownika operatora produkcji

Na Praca.pl codziennie dodajemy nowe oferty pracy na stanowiska dotyczące pracy w przemyśle produkcyjnym. Zobaczysz tutaj różnorodne propozycje pracy na produkcji w Polsce. Większość pracodawców oferuje stabilne warunki zatrudnienia i umowę o pracę. Korzystaj z filtrów wyszukiwarki, żeby wskazać np. poziom stanowiska czy preferowany rodzaj umowy. Dzięki temu szybciej dotrzesz do faktycznie interesujących Cię wakatów. Nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia, nie wahaj się i zaaplikuj na jak najwięcej interesujących posad. Powodzenia!

FAQ: Praca operator produkcji – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są wymagane umiejętności, żeby zostać młodszym operatorem produkcji?

By zacząć pracę jako młodszy operator produkcji, należy wykazywać się dyspozycyjnością, sprawnością fizyczną, doskonałym wzrokiem i dokładnością, przydatnymi w czasie wykonywania takich zadań na stanowisku jak gięcie i skrawanie lub inne czynności manualne.  Warto także posiadać umiejętności związane z obsługą maszyn produkcyjnych bądź być gotowym do nauki posługiwania się nimi. Atutem będzie wiedza z zakresu obsługi maszyn CNC oraz doświadczenie w pracy na produkcji.

  • Jakie są podstawowe obowiązki zawodowe operatora produkcji na linii produkcyjnej?

Operator produkcji na linii produkcyjnej ma wiele zadań. Do najważniejszych zwykle należy obsługa maszyn produkcyjnych, monitorowanie jakości produktu zgodnie z obowiązującymi normami oraz dbanie o czystość i porządek na stanowisku pracy i w jego pobliżu. Konkretne obowiązki są zależne od specyfiki miejsca pracy.