Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2604 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8588

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:
• Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
• zagrożenie korupcją
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
• praca na I piętrze budynku, budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich - podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości
• praca przy komputerze - brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem

Zakres zadań

  • realizacja zadań związanych z procesem negocjacyjnym Konwencji Genewskiej w sprawie Transgranicznego Zanieczyszczenia Powietrza na Dalekie Odległości (LRTAP) poprzez uczestnictwo w pracach Grup Roboczych (szczebla międzynarodowego oraz europejskiego), w tym przygotowywanie stanowiska RP w oparciu o dokumenty przygotowywane przez Sekretariat konwencji LRTAP i KE oraz prezentacja go w trakcie prac nad nowymi rozwiązaniami prawnymi
  • uczestnictwo, na forum Unii Europejskiej, w pracach nad tworzeniem krajowych pułapów emisyjnych substancji (poza gazami cieplarnianymi) i monitorowanie na bieżąco zmian w prawodawstwie UE w tym zakresie
  • nadzorowanie funkcjonowania systemu krajowych pułapów emisyjnych niektórych zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego (poza gazami cieplarnianymi)
  • współpraca z podmiotami objętymi systemem krajowych pułapów emisyjnych substancji oraz terenowymi służbami ochrony środowiska (państwowe i samorządowe) w zakresie szkoleń, interpretacji przepisów, wytycznych, upowszechniania wiedzy z ww. zakresu
  • współpraca z jednostkami podległymi i nadzorowanymi przez Ministra Środowiska oraz właściwymi Ministerstwami w zakresie spraw związanych z Konwencją LRTAP
  • opiniowanie i uzgadnianie materiałów planistycznych, programów, opracowań studialnych, projektów aktów prawnych i innych dokumentów opracowanych w i poza Ministerstwem Środowiska w zakresie systemu krajowych pułapów emisyjnych substancji (poza gazami cieplarnianymi)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”, „Confidentiel UE/EU Confidential” „zastrzeżone” lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym (B2)
  • znajomość: ustawy Prawo ochrony środowiska i rozporządzeń wykonawczych dotyczących jakości powietrza oraz emisji zanieczyszczeń do powietrza, Konwencji w sprawie transgranicznego zanieczyszczenia powietrza na dalekie odległości (LRTAP), ustawy o umowach międzynarodowych oraz prawa UE w zakresie ochrony powietrza, znajomość procesu legislacyjnego związanego z transpozycją i implementacją prawa UE do polskiego porządku prawnego
  • wiedza z zakresu: ochrony środowiska, w szczególności jakości powietrza, rozwiązań technicznych i technologicznych służących zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń do powietrza
  • komunikacja
  • negocjowanie
  • myślenie analityczne
  • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe