Najnowsze oferty pracy

  • Architekt it w zespole rozwoju iko

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Na co dzień w naszym zespole: odpowiadasz za przygotowywanie architektury dla nowych, złożonych projektów w największych aplikacjach bankowości elektronicznej w Polsce, określasz wymagania dotyczące projektów: środowisko sprzętowe, infrastruktura, oprogramowanie, dobór narzędzi i...
Zobacz więcej ofert pracy

Architekt Systemów IT

Mitron Information Systems Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
3565 dni temu

Ogłoszenie numer: 481230, z dnia 2014-08-01

Firma Mitron z Finlandii, znany dostawca  systemów informacji pasażerskiej i bezpieczeństwa dla transportu publicznego zarówno w rozwiązaniach mobilnych jak i stacjonarnych poszukuje:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za  przygotowywanie specyfikacji projektów informatycznych dla systemów informacji i bezpieczeństwa w branży kolejowej,
  • Nadzór nad tworzeniem architektury rozwiązania oraz integracji pomiędzy różnymi systemami w tym także innych dostawców ,
  • Dobór optymalnych technologii i narzędzi informatycznych w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i elastyczności dla danego rozwiązania hardware’owego
  • Definiowanie nowych platform stanowiących bazę dla kolejnych projektów
  • Określanie warunków integracji dla systemów bazodanowych oraz systemów śledzenia pojazdów on line
  • Kierowanie pracami dotyczącymi wdrożeń komponentów technicznych oraz narzędzi informatycznych
  • Dokumentowanie tworzonych rozwiązań , dbanie o właściwe archiwizowanie i metody dostępu do dokumentacji
  • Ścisła współpraca z zespołem deweloperów we Wrocławiu i specjalistami z Finlandii

Wymagania

  • Płynna znajomość j. angielskiego do codziennej komunikacji
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (techniczne, informatyka, zarządzanie)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w tworzeniu systemów przy wykorzystaniu nowoczesnych języków programowania, takich jak: Java lub C#
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zdobyte w złożonych projektach wdrożeniowych obejmujących tworzenie rozwiązań z systemami rozproszonymi, wielowarstwowymi o skomplikowanej architekturze aplikacji i integracji; kompetencje i/lub uprawnienia poświadczone niezależnym dyplomem / certyfikatem / egzaminem będą dodatkowym atutem;
  • Doświadczenie we współpracy i zarządzaniu dostawcami zewnętrznymi;
  • Znajomość modeli i technologii wykorzystywanych przy tworzeniu architektury aplikacji, architektury technicznej oraz architektury integracji; wiedza z zakresu infrastruktury IT będzie dodatkowym atutem;
  • Opcjonalnie- znajomość metodyki projektowej (np. Prince2, PMI, Agile) oraz znajomość technik zapewnienia jakości rozwiązań IT, w tym praktyka w zakresie planowania testów wydajności i bezpieczeństwa oraz odbiorów rozwiązań IT.
  • Znajomość branży kolejowej i specyfiki  transportu publicznego (autobusy, metro, tramwaje) będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Stabilna forma zatrudnienia- cały etat
  • Atrakcyjne warunki wynagrodzenia
  • Dogodna lokalizacja pracy w  Warszawie (opcjonalnie we Wrocławiu)
  • Praca w międzynarodowej firmie nad projektami w Europie i na świecie