Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Specjalista ds. transferu technologii (broker innowacji)

Lista stanowisk - Specjalista ds. transferu technologii (broker innowacji)

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Konstruktor

    WBS Sp. z o.o.   Sławków, 30 km od Katowic    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    9 dni
    Miejsce pracy: Sławków (woj. śląskie) - 30 km od Katowic Opis stanowiska pracy / zadania: Projektowanie i konstruowanie nowych produktów oraz wprowadzanie zmian i poprawek w już istniejących. Poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych poprawiających jakość produktu lub redukujących...

Specjalista ds. transferu technologii (broker innowacji)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. transferu technologii, znany również jako brokerem innowacji, to pracownik, który bierze udział w komercjalizacji wyników badań naukowych i rozwoju technologii. Jego celem jest implementowanie innowacji do nowych produktów lub usług. Do podstawowych zadań osoby zatrudnionej jako broker innowacji – specjalista ds. transferu technologicznego należy inicjowanie oraz wzmacnianie współpracy między instytutami badawczymi, jednostkami naukowymi i akademickimi a sektorem biznesowym, z myślą o efektywnym wykorzystaniu wyników badań i nowych technologii. Specjalista rozpoznaje bieżące lub przyszłe potrzeby technologiczne podmiotu, doradza, a także bierze udział w negocjowaniu i przygotowywaniu umów w zakresie współpracy technologicznej, ochrony własności intelektualnej czy finansowania innowacji. Praca ta może być niezwykle ciekawa i inspirująca oraz umożliwia realny kontakt z dynamicznie zmieniającym się światem nowinek technologicznych. Stanowisko specjalisty i starszego specjalisty ds. transferu technologii wymaga przy tym doskonałej znajomości rynku oraz zrozumienia zagadnień technologicznych i dotyczących danej dziedziny badawczej.

WYMAGANIA

Jednym z podstawowych wymagań napotykanych w ofertach pracy na to stanowisko jest wykształcenie wyższe kierunkowe, związane z daną dziedziną działalności (nauki ścisłe, inżynieria). Dodatkowym atutem mogą być studia podyplomowe bądź kursy lub szkolenia z zakresu komercjalizacji technologii, ochrony własności intelektualnej i rozwoju przedsiębiorczości. Pracodawcy preferują kandydatów z doświadczeniem w realizacji projektów związanych z transferem technologii. Co więcej, specjalista powinien cechować się wachlarzem kompetencji miękkich, takich jak umiejętności analityczne (szczególnie zdolność do analizy potrzeb rynku), umiejętności negocjacyjne, zdolność do pracy w zespole, umiejętność budowania i utrzymywania relacji biznesowych.

WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. transferu technologii odbywa się w różnorodnym środowisku. Specjalista dużą część pracy wykonuje przed komputerem, w biurze lub home office, niemniej często odbywa także spotkania w różnych lokalizacjach, między innymi na uczelniach, w instytutach badawczych, centrach innowacji, a także w działach badań i rozwoju przedsiębiorstw. 

Broker innowacji to osoba, która nie zawsze pracuje w stałych godzinach, niemniej często jest to praca na pełen etat. Kalendarz spotkań z partnerami biznesowymi i technologicznymi może być zależny od dostępności danego podmiotu. Poszukiwanie potencjalnych wykonawców i partnerów technologicznych może obligować specjalistę ds. transferu innowacji do odbywania podróży służbowych związanych z negocjacjami i finalizacją umów. Pracownik uczestniczy także w konferencjach branżowych, naukowych i technologicznych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Miejsca pracy dla specjalistów ds. transferu technologii powstają m.in. w prywatnych i publicznych instytucjach naukowych, agencjach rządowych zajmujących się innowacjami, prywatnych przedsiębiorstwach technologicznych, startupach. Możliwości podjęcia pracy i znalezienia zleceń dla tych specjalistów przybywa, wraz z rosnącą świadomością znaczenia współpracy między nauką a biznesem.

ZAROBKI

Zarobki w zespołach ds. transferu innowacji mogą być zróżnicowane, niemniej specjaliści pracujący w renomowanych instytucjach badawczych, międzynarodowych korporacjach lub dynamicznie rozwijających się startupach mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, a także benefity. Poza podstawową pensją pracownikom często oferuje się premie za realizację projektów czy osiągnięcie określonych celów biznesowych. Zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń stawka rynkowa wynagrodzenia brokera innowacji wynosi od około 5 tys. do 9 tys. zł brutto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. transferu technologii (broker innowacji)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.