Praca i oferty pracy w Praca.pl
pl / en
Jesteś tutaj:  Strona Główna » Poradniki » CV / Życiorys

CV / Życiorys

Co należy umieścić w CV?Co należy umieścić w CV?

Weryfikacja nadesłanych CV stanowi pierwszy etap pracy rekruterów. Kandydaci robią wszystko, by wyróżnić się spośród innych i otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

czytaj więcej...
Kiedy nietypowe CV może pomóc?Kiedy nietypowe CV może pomóc?

Konkurencja na rynku pracy sprawia, że kandydaci starają się wyróżnić spośród setek innych chętnych. Jednym ze sposobów jest przygotowanie nietypowego i kreatywnego CV, które może zaskoczyć pracodawcę. Czy daje to gwarancję sukcesu?

czytaj więcej...
5 elementów, których należy unikać w aplikacji o pracę5 elementów, których należy unikać w aplikacji o pracę

CV musi być skuteczne – jego celem jest doprowadzenie do tego, by kandydat został zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Nieistotne informacje, ogólnikowe i stosowane przez wszystkich zwroty zmniejszają szanse na zaproszenie na spotkanie z pracodawcą. Czego unikać w aplikacji?

czytaj więcej...
Małe kłamstwa, wielka prawda – czy warto upiększać doświadczenie zawodowe?Małe kłamstwa, wielka prawda – czy warto upiększać doświadczenie zawodowe?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że doświadczony rekruter z powodzeniem zweryfikowuje wiarygodność każdej informacji zawartej w dokumentach aplikacyjnych. Jeżeli praktyka zawodowa jest niezbędna na nowym stanowisku, z pewnością przeprowadzi szczegółowy wywiad. 

czytaj więcej...
Jak napisać dobre CV? - wszystko, co wiedzieć należyJak napisać dobre CV? - wszystko, co wiedzieć należy

Curriculum Vitae to krótki, zazwyczaj 2-stronicowy dokument, który powinien prezentować się bez zarzutu zarówno pod względem treści, jak i pod względem formy. Stworzenie dobrej aplikacji

czytaj więcej...
 Czy warto wysyłać CV do firm, które nie opublikowały oferty pracy? Czy warto wysyłać CV do firm, które nie opublikowały oferty pracy?

Co zrobić w sytuacji, kiedy chcielibyśmy pracować w określonej firmie, a nie znaleźliśmy jej ofert pracy? Czy warto wysyłać nasze dokumenty? Odpowiedź brzmi: tak. Powodów jest kilka.

czytaj więcej...
 Kiedy kreatywne CV szkodzi? Kiedy kreatywne CV szkodzi?

Kreatywne CV, czyli niestandardowa prezentacja swoich kompetencji to ostatnio niezwykle modny sposób na wzbudzanie zainteresowania pracodawcy. Czy jednak rzeczywiście kreatywne CV to zawsze dobry pomysł?

czytaj więcej...
 Kompetencje - od czego zaczynamy: wykształcenia czy doświadczenia? Kompetencje - od czego zaczynamy: wykształcenia czy doświadczenia?

Jak opisać własne kompetencje tak, by zwrócić uwagę osoby rekrutującej na swoje CV? Co powinno znaleźć się na pierwszym miejscu życiorysu zawodowego? Co dla pracodawcy będzie ważniejsze – doświadczenie czy wykształcenie?

czytaj więcej...

PORADNIKI PRACA.PL

SZUKAJ PORADNIKA