Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Kierownik ds. Sprawozdawczości Finansowej

Lista stanowisk - Kierownik ds. Sprawozdawczości Finansowej

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Koordynator / Koordynatorka ds. Informacji Finansowej

    CEMEX Polska Sp. z o.o.   Warszawa, The Park, ul. Krakowiaków 46    praca hybrydowa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Zadania na stanowisku Koordynacja procesu przygotowania miesięcznych sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych), raportów, zgodnie z MSSF/MSR i polityką grupową; Monitorowanie, analiza, kontrola transakcji leasingowych oraz budowanie i bieżące utrzymanie bazy umów...
  • Kierownik w Departamencie Finansowo-Księgowym (Sekcja Budżetowania i Kontrolingu)

    Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    7 dni
    Główne zadania: Bezpośredni nadzór merytoryczny nad sekcją; Koordynacja opracowywania projektów planów finansowych Agencji oraz projektów ich zmian; Koordynacja opracowywania wieloletnich planów finansowych Agencji oraz ich aktualizacji; Koordynacja opracowywania prognozy dochodów na...

Kierownik ds. Sprawozdawczości Finansowej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wedle wskazań samej nazwy stanowiska, kierownik do spraw sprawozdawczości finansowej zajmuje się kontrolą nad przygotowywaniem i przekazywaniem sprawozdań finansowych firmy, w której został zatrudniony. W wykonywaniu tego zadania wspomaga go podległy personel, którego prace kierownik koordynuje i określa zakres jego obowiązków. Sprawozdania finansowe, nadzorowane przez kierownika, mogą być skierowane do jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. Poza nimi, kierownik czuwa także nad poprawnym przebiegiem procedury sporządzania bilansów finansowych firmy lub instytucji, której one dotyczą. Kierownik, jako osoba najbardziej doświadczona w zakresie sprawozdawczości finansowej, opracowuje normy i mechanizmy, mające usprawnić procesy sprawozdawcze wewnątrz firmy lub instytucji.


WYMAGANIA

Od osoby kandydującej na stanowisko kierownika ds. sprawozdawczości finansowej oczekuje się wyższego wykształcenia kierunkowego; preferowane kierunki to finanse i rachunkowość, administracja, zarządzanie i temu pochodne. Osoba ta powinna być zaznajomiona z technikami kierowania kapitałem ludzkim podległego personelu, a także posiadać szczególne zdolności organizacyjne i koordynacyjne. Kierownik jest osobą biegle zaznajomioną z przepisami prawa finansowego (także międzynarodowego), a także na bieżąco monitorującą aktualne otoczenie rynkowe, wraz z przejawiającymi się w jego obrębie trendami. Niezbędne będzie także doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w instytucji finansowej, oraz umiejętności analitycznego myślenia, oraz zdolności numeryczne.


WARUNKI PRACY

Kierownik ds. sprawozdawczości finansowej przebywa w godzinach pracy w przestrzeni biurowej firmy, sporządzając i weryfikując sprawozdania finansowe, a także kontaktując się z podległym zespołem pracowników i pozostałymi pionami organizacyjnymi firmy. Przełożonym kierownika ds. sprawozdawczości finansowej jest dyrektor finansowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko to jest obecne przede wszystkim w bankowości i różnego rodzaju instytucjach finansowych.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku innych stanowisk kierowniczych tego typu są uzależnione od stażu i doświadczenia, i kształtują się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od regionu i wielkości firmy.

Praca Kierownik ds. Sprawozdawczości Finansowej
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Finanse / Bankowość

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.