Lista stanowisk - Technik Poligraf

Polecane oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Operator maszyn poligraficznych

    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Wymagamy: Umiejętności techniczne, Chęć do poszerzania wiedzy, umiejętności i rozwijania się, Doświadczenie w pracy na maszynach introligatorskich - mile widziane, Gotowość do pracy w systemie trzyzmianowym, Przestrzeganie przepisów BHP na stanowisku pracy, Zaangażowanie i sumienność.
  • Specjalista ds. jakości druku

    ManpowerGroup   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Zadania: Organizowanie, planowanie i kontrola wydruków próbnych; Dokumentowanie ustaleń i przekazywanie wyników kontroli dostawcom; Elektroniczna i wizualna kontrola wydruków próbnych, w tym między innymi jakości druku, treści, zarządzania kolorami, powłok i linii cięcia; Eskalowanie...

Technik Poligraf

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Technik poligraf jest pracownikiem zakładu poligraficznego lub drukarni, odpowiedzialnym za realizowanie całokształtu działań, związanych z wydrukiem książek, czasopism, gazet, broszur, materiałów reklamowych i wszelkich materiałów przekazanych przez klientów w formie cyfrowej lub tradycyjnej. W zawodzie tym wykształciło się kilka specjalizacji, rozróżnianych wedle zakresu wykonywanych czynności, obsługiwanych urządzeń i twórczego wkładu w ostateczną formę finalnego produktu. Należą do nich stanowiska maszynisty, fotografa reprodukcyjnego, operatora skaner, kopisty, składacza tekstów, redaktora technicznego, technologa poligrafii, i inne. Obecnie poligrafia pojmowana jest w kategoriach przemysłu wydawniczego, choć niegdyś określało się ją sztuką drukarską. Większość czynności, wykonywanych w zakładzie poligraficznym odbywa się obecnie z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn i urządzeń, a także profesjonalnego oprogramowania graficznego.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem na jednym z wyżej wymienionych stanowisk stawia się przede wszystkim wymogi związane z posiadanym przez nie wykształceniem. W większości przypadków w zupełności wystarczającym okaże się wykształcenie średnie technicznego lub zawodowe, jednak osoby aplikujące na stanowisko redaktora technicznego, lub technologa powinny legitymować się wyższym wykształceniem technicznym. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie posiadane przez kandydatów, a także ich zdolności manualne. Osoby zainteresowane pracą w zakładzie poligraficznym powinny posiadać cechy personalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca technika poligrafa, bez względu na charakter obejmowanego przez niego stanowiska odbywa się w przestrzeni zakładu poligraficznego, w którym został zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia, jak wcześniej już wspomniano, oferują liczne zakłady poligraficzne, drukarnie i wydawnictwa na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się zwykle od kwoty 1600 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać w zależności od stażu pracownika i zakresu podejmowanych obowiązków.

Praca Technik Poligraf
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.