Lista stanowisk - Programista PHP

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Developer IT - Programista

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    15 godz.
    Gdański Uniwersytet Medyczny realizuje projekt Interdyscyplinarnego Pomorskiego Centrum Medycyny Cyfrowej (IP_CMC). Przez najbliższe kilka lat GUMed planuje zmienić świat medycyny cyfrowej. Szukamy osoby będącej spoiwem łączącym świat IT i medycznych badań naukowych, a to wszystko w...
  • Senior Symfony Developer

    Polcode Sp. z o.o   Warszawa    praca zdalna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat   14 000 - 22 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  rekrutacja online
    4 dni
    Get ready to: Apply your PHP 7+ knowledge to real-world enterprise software solutions; Have a meaningful impact on projects – analyze requirements, functional specifications, and recommend improvements; Bring innovation to the projects, refactor existing codebase to drive up code quality, and ease...

Programista PHP

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Programista PHP – osoba, która programuje w PHP, zna PHP i kodowanie w tym języku. Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy: analiza, projektowanie, tworzenie i rozbudowa aplikacji internetowych, rozwijanie i integracja obecnych systemów, tworzenie dokumentacji projektowej.


WYMAGANIA

Programista PHP powinien mieć wykształcenie wyższe informatyczne. Powinien się charakteryzować następującymi cechami: doświadczeniem w tworzeniu aplikacji internetowych, bardzo dobrą znajomością internetu i standardów tworzenia stron internetowych, bardzo dobrą znajomością PHP, MySql, JavaScript, HTML, znajomością XML, XSL, Smarty, umiejętnością projektowania algorytmów, znajomością języka angielskiego, dyspozycyjnością, zdolnością logicznego myślenia, systematycznością, zamiłowaniem do matematyki, samodzielnością i kreatywnością.


WARUNKI PRACY

Programista pracuje w pomieszczeniach biurowych. Ponieważ większość czasu spędza przed komputerem w pozycji siedzącej, to może odczuwać zmęczenie wzroku, a także jest narażony na choroby kręgosłupa. Praca programisty może mieć charakter indywidualny lub zespołowy. W przypadku większych firm pracujących nad dużymi projektami programista współpracuje z innymi programistami, a kontakty między nimi są częste. Najczęściej jednak praca ta ma charakter samodzielny. Programista pracuje zazwyczaj w stałych godzinach w ciągu dnia. Tylko w wyjątkowych sytuacjach pracuje więcej. Programista ma zazwyczaj dużą swobodę działania, czasami nawet sam określa godziny pracy. Dla pracodawcy istotny jest efekt jego pracy. Mimo iż programy różnią się między sobą, to jednak pewne czynności powtarzają się i są dość monotonne. Praca ta jest wykonywana zazwyczaj w jednym miejscu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Rynek IT w Polsce systematycznie się rozwija, dlatego mimo dużego nasycenia, firmy wciąż borykają się z problemem braku wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. W Polsce nie trzeba posiadać żadnego certyfikatu, aby być programistą. Choć na ważniejsze stanowiska techniczne takie, jak inżynier oprogramowania, pracodawcy często wymagają posiadania wykształcenia wyższego, istotne jest posiadane doświadczenie w stosowaniu wymaganych technologii. Ponadto tworzenie aplikacji dla wielu sektorów (np. bankowego) wymaga znajomości konkretnej branży oraz uwarunkowań prawnych. Programista może znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach, jednak najczęściej podejmie pracę w firmie zajmującej się przygotowywaniem oprogramowania. Według prognoz ekspertów wśród programistów coraz bardziej istotna będzie specjalizacja.


ZAROBKI

Programiści należą do najlepiej zarabiających grup zawodowych w kraju, lecz wysokość zarobków jest mocno uzależniona od wybranej specjalizacji. Zazwyczaj otrzymuje pensję podstawową, a za wykonanie całego projektu może liczyć na premię. Pensja dobrego programisty oscyluje w okolicy średniej krajowej, ale unikalni specjaliści mogą liczyć nawet na trzykrotność tej sumy.

Praca Programista PHP
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.