Lista stanowisk - Groomer

Groomer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Groomer należy do grupy zawodów niezwykle trudnych do rozszyfrowania po samej jego nazwie, zawodów stosunkowo młodych, które określają dopiero swoje miejsce na rynku pracy w Polsce. Groomer nazywany jest inaczej psim fryzjerem, w rzeczywistości będąc osobą zajmującą się kompleksową pielęgnacją zwierząt domowych – psów, kotów i wielu innych. Do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze może więc należeć nie tylko strzyżenie sierści, lecz także trymowanie, mycie, nanoszenie specjalnych odżywek i innych kosmetyków, przycinanie pazurów, czyszczenie uszu, likwidowanie insektów i wiele innych czynności. W prestiżowych salonach oferowane są nawet usługi farbowania zwierząt, etc.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze groomera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów, związanych z posiadanym przez nie wykształceniem. Potencjalni pracodawcy zwracają jednak uwagę na doświadczenie posiadane przez kandydatów, pozyskane w pracy na stanowisku związanym ze stałym kontaktem ze zwierzętami domowymi. Liczą się w tym przypadku także cechy personalne – cierpliwość, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, dokładność, etc. Groomerem może zostać wyłącznie osoba kochająca zwierzęta i wykonujące powierzone obowiązki z pasji i zamiłowania, nie zaś przymusu.


WARUNKI PRACY

Praca groomera polega na wykonywaniu szeregu czynności pielęgnacyjnych, przeważnie w odniesieniu do psów i kotów rasowych, choć w specjalistycznych salonach często spotykane są także inne zwierzęta domowe.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają, jak wcześniej już wspomniano, liczne salony pielęgnacyjne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki groomera są trudne do uśrednienia, ze względu na stosunkowo krótką historię tego zawodu. Z pewnością jednak przekraczają średnią krajową.

Praca Groomer
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.