Lista stanowisk - Kierownik ds. Promocji

Polecane oferty - Marketing / Reklama / PR

Kierownik ds. Promocji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw promocji, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie całokształtu działań promocyjnych firmy lub instytucji. Osoba obsadzona na tym stanowisku opracowuje strategię promocji produktów lub usług firmy, w której została zatrudniona, jednocześnie nadzorując i koordynując prace podległego zespołu specjalistów, zajmującego się realizację tejże strategii. Kierownik kontaktuje się i negocjuje warunki współpracy z zewnętrznymi jednostkami, zaangażowanymi w realizację promocji firmy, a także sprawuje nadzór nad przygotowywaniem materiałów promocyjnych oraz ich dystrybucją za pośrednictwem dostępnych kanałów – na przykład projektowaniem i drukiem ulotek promocyjnych oraz ich kolportażem.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, jakich kandydaci mogą spodziewać się na rozmowie w sprawie pracy na stanowisku kierownika do spraw promocji, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię wykształcenia osób na nie aplikujących – preferowane są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku związanym z reklamą i promocją. Równie istotne jest doświadczenie, posiadane przez kandydatów – najlepiej co najmniej kilkuletnie na stanowisku związanym z organizacją działań promocyjnych firmy. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą posiadać zdolności kierowania kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległego personelu. Rozeznanie w bieżącym otoczeniu rynkowym, oraz ponadprzeciętna kreatywność będzie także w tym przypadku istotna.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika do spraw promocji jest przestrzeń biurowa firmy lub instytucji, kierownik wykonuje obowiązki służbowe za pośrednictwem komputera, opracowuje strategie promocyjne firmy we współpracy z innymi jej działami, a także sprawuje nadzór nad ich realizacją.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. promocji funkcjonuje w wielu firmach i instytucjach, należących do różnych branży.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się na średnim poziomie 5000 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać adekwatnie do stażu i umiejętności pracownika.

Praca Kierownik ds. Promocji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.