Lista stanowisk - Pracownik Tester

Pracownik Tester

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik Tester to osoba, która zajmuje się testowaniem danego produktu, sprzętu pod względem jakości, wydajności oraz stabilności. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: testowanie oprogramowania oraz tworzenie przypadków testowych, badanie zgodności implementacji ze standardami, pisanie scenariuszy testowych i skryptów, przygotowywanie raportów z wyników testów, tworzenie testów automatycznych, rozwój i wybór metod, standardów i narzędzi do testowania, oraz współpraca z analitykami,a projektantami i programistami na każdym etapie produkcji.


WYMAGANIA

Pracownik Tester powinien mieć wykształcenie wyższe ( informatyka, elektronika) oraz znać w stopniu dobrym j. angielski. Mile widziane, co najmniej roczne doświadczenie w testowaniu aplikacji (testy funkcjonalne, techniczne, wydajnościowe, akceptacyjne, automatyczne, itp.) oraz posiadanie certyfikatu ISEB/ ISTQB - będzie dodatkowym atutem. Ważną kwestią jest też znajomość metodologii i narzędzi testowania (np. HP Mercury Quality Center, Mercury Loadrunner, JIRA), a także znajomość zagadnień zachowania i kontroli jakości systemów informatycznych, znajomość technologii bazodanowych i WEB-owych, znajomość języków skryptowych: perl, javascript, vbscript. Poza tym pracownik ten powinien cechować się: samodyscypliną, dobrą organizacją pracy, terminowością, komunikatywnością, dokładnością, umiejętnością analitycznego myślenia. A także odpornością na pracę w stresie i przy dużej presji czasu, inicjatywą oraz umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest firma, pracownia. Praca ma charakter indywidualny, pod nadzorem. Pracownik ma kontakt z najnowszymi technologiami oraz możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracownik Tester może być zatrudniony, m.in.: w produkcji elektronicznej, produkcji oprogramowania C/C++, optymalizacji oprogramowania telefonów komórkowych, komputerów, w produkcji samochodów, maszyn przemysłowych, sprzętu medycznego, sprzętu it.


ZAROBKI

Wysokość zarobków tego pracownika kształtują się w granicach 2,500 zł - 10 tys. zł. i wyżej.

Praca Pracownik Tester
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Praca po studiach – studia, które dają szansę na pracę

Praca po studiach – studia, które dają szansę na pracę

Tysiące maturzystów staje właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu – wyborem kierunku studiów. Te powinny dać szansę na dobrze płatną pracę, gwarantować stabilną przyszłość, a przy tym być zgodne z zainteresowaniami oraz talentami kandydata. Jak osiągnąć takie optimum? Decyzję ułatwi Wam lista najpopularniejszych kierunków studiów oraz tych, po których zarabia się najwięcej.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Wystąpienia publiczne a trema – Ola Gościniak opowiada o swoich sposobach na lęk na scenie

Wystąpienia publiczne a trema – Ola Gościniak opowiada o swoich sposobach na lęk na scenie

– Znam tremę bardzo dobrze, często towarzyszy mi podczas różnych prelekcji, paneli dyskusyjnych czy nawet w czasie live w social mediach – przyznaje Ola Gościniak, przedsiębiorczyni z ogromnym doświadczeniem na scenie, organizatorka konferencji online i offline. W najnowszym artykule tłumaczy, jak się przygotowywać do wystąpień oraz jak się szybko uspokoić tuż przed wyjściem na scenę.

Nowoczesne metody rekrutacji – e-rekrutacja

Nowoczesne metody rekrutacji – e-rekrutacja

W zmieniającym się świecie e-rekrutacja nie oznacza już tylko scrollowania ogłoszeń i wysyłania e-maili. W procesach naboru coraz częściej wykorzystuje się bio-dane oraz narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, np. Direct Match pozwalający na szybkie dopasowanie najlepszych kandydatów do stanowiska. Zobacz krótki przewodnik po nowoczesnych metodach selekcji pracowników.

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

– Nawet gdy oboje rodzice pracują na cały etat i mają dzieci między 1-9 rokiem życia, to w aż 68 proc. przypadków opieka spada na kobietę. Ta prawidłowość utrzymuje się również, gdy kobieta zarabia więcej, czyli jest głównym żywicielem rodziny – zauważa Sylwia Ziemacka z Fundacji Share The Care. Co musi się zmienić w praktykach firm i czym jest tzw. kara za macierzyństwo na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.