Lista stanowisk - Wulkanizator

Polecane oferty - Motoryzacja

  • Magazynier / Serwisant opon

    OPOLTRANS Spółka z o.o.   Nowa Biała (pow. płocki, gm. Stara Biała), k. Płocka    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  kontrakt B2B  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Opis stanowiska: Montaż i wymiana ogumienia; Wymiana oleju; Drobne naprawy serwisowe; Prace magazynowe (przyjmowanie - wydawanie towarów, praca ze skanerem) Dbałość o prawidłowy obieg dokumentacji magazynowej;
  • Mechanik serwisu ogumienia

    Transbud Nowa Huta S.A.   Kraków, ul. Ujastek 11    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   6 500 - 8 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Oczekujemy: Doświadczenia w naprawie i wymianie ogumienia. Mile widziana znajomość mechaniki i podstawy elektryki samochodowej;

Wulkanizator

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wulkanizator jest osobą zajmującą się naprawą opon, przy wykorzystaniu metody wulkanizacji. Osoba zatrudniona w tym charakterze pokrywa substytutem ubytki powstałe w oponie; dziury, pęknięcia i temu podobne, a także oczyszcza powierzchnię bieżnika manualnie, lub przy pomocy szczotek elektrycznych z drucianą końcówką. W puste, odpowiednio przycięte przestrzenie wulkanizator wstrzykuje gumowe łaty przy pomocy specjalnego pistoletu, a następnie wyrównuje krawędzie łaty nożem lub innym przyrządem. Zewnętrzną część pokrywa się łatą bieżnikową, dopasowaną do bieżnika opony. Ostatnim etapem jest zespojenie łat wewnątrz urządzenia wulkanizacyjnego, pod wpływem wysokiej temperatury. Większość czynności wulkanizacyjnych wykonywanych jest przy pomocy narzędzi elektrycznych, jedynie ich mała część za pomocą narzędzi ręcznych. Z czasem osoba zajmująca się wulkanizacją nabiera doświadczenia, pozwalającego jej na przygotowanie pojedynczej opony w stosunkowo krótkim czasie.


WYMAGANIA

Wśród wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko wulkanizatora w zakładzie wulkanizacyjnym lub wielozadaniowej stacji obsługi pojazdów, najczęściej spotykanym jest wymóg posiadania średniego wykształcenia – preferowani są kandydaci, legitymujący się dyplomem ukończenia szkoły samochodowej. Niezbędne będzie także doświadczenie w wulkanizacji opon, oraz zdolności personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole. Potencjalni pracodawcy oczekują od osób aplikujących na stanowisko wulkanizatora zdolności manualnych i umiejętności wielokrotnego wykonywania tych samych, monotonnych czynności. W pracy wulkanizatora może nadarzyć się okazja do bezpośredniego kontaktu z klientem, dlatego też osoba zatrudniona na tym stanowisku musi odznaczać się pozytywnym nastawieniem do klienta.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy wulkanizatora jest przestrzeń warsztatu samochodowego, w którym wykonuje czynności wulkanizacyjne ręcznie i za pośrednictwem urządzeń elektrycznych. W praktyce jest to praca fizyczna, związana z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji, korzystaniem z chemikaliów i innych substancji niebezpiecznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku wulkanizatora oferują zakłady wulkanizacyjne i stacje obsługi pojazdów.


ZAROBKI

Zarobki wulkanizatora zatrudnionego w dużej stacji obsługi pojazdów sięgają kwoty 2500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Wulkanizator
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.