Lista stanowisk - Kuśnierz

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Szwaczka / Kuśnierz

    ISABEE IZABELA STUGLIK   Janowice    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    11 dni
    Szycie wyrobów wełnianych typu: koce, poduszki, kołdry, pantofle oraz odzież z dzianiny wełnianej; Terminowa i właściwa realizacja zamówień zgodnie z wymogami klienta;

Kuśnierz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kuśnierz to osoba zajmująca się obrabianiem skór futerkowych i wytwarzaniem z nich różnorodnych części garderoby, galanterii i temu podobnych. Osoba wykształcona w tym kierunku opracowuje także projekty tychże wyrobów, które następnie samodzielnie realizują na zamówienie klientów prywatnych, sprzedawców hurtowych i detalicznych. Kuśnierz uzupełnia naturalne ubytki w obrabianym surowcu, a także łączy jego fragmenty z wykorzystaniem materiałów innego pochodzenia. Poszczególne elementy scalane są za pomocą specjalistycznej maszyny kuśnierskiej, a także uzupełniane podszewką, zamkami, sprzączkami, etc. W wykonywaniu tych czynności towarzyszy kuśnierzowi szereg innych urządzeń i maszyn, z których obsługą musi być zaznajomiony. W przypadku zamówień prywatnych kuśnierz zdejmuje wymiary, by dopasować wyrób do indywidualnych preferencji klienta. Zajmuje się także konserwacją i reperowaniem gotowych wyrobów futerkowych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu kuśnierza jest ukończenie jednej z zasadniczych szkół zawodowych, kształcących w tym kierunku. Alternatywną drogą doskonalenia zawodowego jest praktyka w zakładzie kuśnierskim, pod okiem specjalistów w tej dziedzinie. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze muszą posiadać zdolności manualne i wykształcony zmysł estetyczny, pomocny przy opracowywaniu projektów wyrobów kuśnierskich. Praktyczna znajomość obsługi specjalistycznych maszyn i urządzeń obecnych w zakładzie nabywana jest podczas praktyki wprowadzającej do zawodu.


WARUNKI PRACY

Praca kuśnierza to praca rzemieślnicza, wykonywana w zakładzie wyposażonym w odpowiednie maszyny i urządzenia, niezbędne do realizacji projektów wyrobów kuśnierskich.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby wykształcone w tym kierunku mogą poszukiwać zatrudnienia w zakładach rzemieślniczych oraz przedsiębiorstwach produkcyjnych, wytwarzających wyroby odzieżowe i galanteryjne, a także wszelkiego rodzaju dywaniki, tapicerki, etc. Kuśnierz może zdecydować się również na otwarcie własnej działalności i przyjmowanie zamówień od klientów indywidualnych, hurtowników i handlarzy detalicznych.


ZAROBKI

Średnie zarobki kuśnierza określane są na 1500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kuśnierz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.