Lista stanowisk - Specjalista ds. Eksportu

Polecane oferty - Transport / Spedycja

  • Pracownik ds. Logistyki Eksportowej

    Praca.pl Sp. z o.o.   Ostrołęka    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    3 dni
    Zakres obowiązków: Obsługa zamówień eksportowych (WDT), w tym dokumentacja i współpraca z agencjami celnymi; Aktywne sprzedaże i realizacja celów sprzedażowych; Rozwój relacji z obecnymi klientami i pozyskiwanie nowych; Uczestniczenie w działaniach marketingowych;
  • Specjalista ds. Eksportu

    Melvit S.A.   Ostrołęka    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Zakres obowiązków Praca z systemem handlowym, realizacja zamówień handlowych Export i WDT od momentu rejestracji zamówienia do finalnej wysyłki; Praca z Agencjami celnymi w zakresie odpraw eksportowych i tworzenie dokumentacji eksportowej; Aktywna sprzedaż produktów znajdujących się w...

Specjalista ds. Eksportu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zakres obowiązków specjalisty do spraw eksportu, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, obejmuje koordynowanie i nadzorowanie całokształtu procesów, związanych z eksportem produktów firmy lub przedsiębiorstwa poza granice kraju. Specjalista, jako jeden z członków zespołu do spraw eksportu, na bieżąco monitoruje rynek w poszukiwaniu potencjalnych zagranicznych kontrahentów firmy. Osoba obsadzona na tym stanowisku opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zmaksymalizować wydajność działań eksportowych przedsiębiorstwa, analizuje także wyniki finansowe firmy w tym obrębie działalności i składa raporty na ręce bezpośrednich przełożonych. Działalność ta jest ściśle związana z polityką celną, dlatego też specjaliści utrzymują kontakty z urzędami celnymi.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań, stawianych przed kandydatami na stanowisko specjalisty ds. eksportu, najważniejszym jest bez wątpienia konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej. Równie istotnym czynnikiem jest posiadane doświadczenie w zakresie organizowania eksportu w firmach, należących do tego samego, lub ościennego sektora rynku. Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku muszą posiadać cechy personalne, pozwalające im na efektywną pracę w zespole, a także zdolności numeryczne, analityczne, czy samoorganizacji pracy własnej. Do objęcia tego stanowiska potrzebna będzie także obszerna wiedza z zakresu prawa celnego, czy rozeznanie w obrębie aktualnego otoczenia rynkowego. Oczywiście osoba, zainteresowana objęciem stanowiska muszą także posługiwać się komputerem na poziomie zaawansowanym, oraz co najmniej jednym językiem obcym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw eksportu jest przestrzeń biurowa firmy lub przedsiębiorstwa, w którym został zatrudniony. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się także z pracownikami urzędów celnych i zagranicznymi kontrahentami przedsiębiorstwa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy, produkujące dobra przeznaczone na eksport.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku specjalisty ds. eksportu rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie, bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na pensje rzędu 5000 złotych brutto.

Praca Specjalista ds. Eksportu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.