Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Departamencie Współpracy Terytorialnej

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3139 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 173734
  • Data ukazania się ogłoszenia: 01 października 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Departamencie Współpracy Terytorialnej

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 2

Adres urzędu

    Warszawa ul.: Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul.: Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wdrażanie programu współpracy transgranicznej Polska-Słowacja,
  • opracowywanie i aktualizacja dokumentów programowych, w tym procedur tworzących system wdrażania programu, we współpracy z innymi wydziałami DWT oraz z innymi instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie programu, w tym instytucjami zagranicznymi,
  • planowanie, koordynowanie i nadzorowanie prac Komitetu Monitorującego, grup roboczych, w tym: organizacja i udział w spotkaniach, prezentowanie stanowiska strony polskiej na forum, prowadzenie negocjacji z członkami grup i Komisją Europejską,
  • koordynacja i nadzór nad pracą instytucji zaangażowanych we wdrażanie programu, w tym głównie Wspólnego Sekretariatu Technicznego w zakresie monitoringu dofinansowanych projektów, działań promocyjnych, szkoleniowych, prowadzenia naboru wniosków, procesu oceny wniosków,
  • obsługa procesu podpisywania umów o dofinansowanie projektów / aneksów do umów o dofinansowanie projektów z partnerami polskimi i słowackimi,
  • prowadzenie monitoringu i sprawozdawczości programu oraz przygotowywanie materiałów informacyjnych nt. postępu wdrażania programu.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – wyjazdy służbowe (przeciętnie 4 w kwartale)
    – wystąpienia publiczne
    – reprezentacja departamentu w trakcie spotkań/grup roboczych/komitetów
    – organizacja/prowadzenie spotkań/negocjacji
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  •  węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
     praca w pokoju wieloosobowym,
     praca przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.
     winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
     wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
     wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
     sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
     ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
    – brak podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu do niektórych sal konferencyjnych
    – praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy związanej z zarządzaniem programami/projektami lub ewaluacją projektów/programów lub współpracą międzynarodową
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza o programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej realizowanych z udziałem Polski,
    • znajomość rozporządzeń i przepisów unijnych dot. wdrażania programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej,
    • znajomość języka angielskiego poziom C1,
    • umiejętność obsługi MS Office, MS Excel,
    • komunikacja w tym umiejętność redagowania tekstów,
    • umiejętność analitycznego myślenia,
    • rzetelność,
    • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
    • umiejętność współpracy,
    • umiejętność organizacji i prowadzenia spotkań,
    • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów