Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2249 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 23953

Warunki pracy

Wejście do budynku nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich. W budynku brak toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

1) praca biurowa,
2) wymuszona pozycja ciała związana z wykonywaniem większości zadań w pozycji siedzącej,
3) praca przy komputerze powyżej 4 godzin,
4) użytkowane sprzęty: komputer, drukarka, niszczarka i skaner.

Zakres zadań

  • Analizowanie obowiązujących przepisów oraz zmian w tych przepisach i opracowywanie projektów wyjaśnień, interpretacji, wytycznych i wzorów druków decyzji dla pracowników wydziałów ustalania świadczeń
  • Rozpatrywanie i przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi, wnioski, zapytania i interpelacje z zakresu zaopatrzenia emerytalnego kierowane przez obywateli, organy państwowe, posłów i senatorów
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi w sprawach z zakresu zaopatrzenia emerytalno-rentowego na zapytania kierowane z wydziałów ustalania świadczeń, w celu ujednolicenia procedur oraz zapewnienia jednolitej praktyki w stosowaniu tych przepisów
  • Analizowanie prawidłowości postępowań będących przedmiotem skarg, a w przypadku skarg zasadnych przygotowywanie projektów pism do wydziałów ustalania świadczeń wskazujących propozycje naprawienia powstałych nieprawidłowości; w sprawach pilnych wydawanie decyzji
  • Przygotowywanie projektów opracowań i analiz z zakresu zaopatrzenia emerytalnego dla potrzeb kierownictwa Zakładu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz innych instytucji i organów
  • Przygotowywanie projektów opinii dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach świadczeń w drodze wyjątku
  • Przygotowywanie informacji o aktualnym stanie prawnym oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w celu zamieszczenia ich na stronie internetowej Zakładu
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na pisma domniemanych świadczeniobiorców Zakładu, w szczególności udzielanie wyjaśnień w sprawach emerytalno-rentowych osobom ubiegającym się o przyznanie świadczeń z zaopatrzenia emerytalnego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy w administracji lub w pracy biurowej
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność analitycznego myślenia i biegłego redagowania pism
  • Znajomość przepisów prawnych z zakresu zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Policji (….)
  • Znajomość ustawy o emeryturach i rentach z FUS
  • Znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność interpretacji przepisów oraz ich stosowania w praktyce
  • Umiejętność samodzielnej organizacji pracy własnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność obsługi baz danych aktów prawnych
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera w zakresie aplikacji MS Office, w szczególności programów Word i Excel