Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Oddziale Współpracy Międzynarodowej Departamentu Polityki Zbrojeniowej

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3441 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 164763
  • Data ukazania się ogłoszenia: 26 listopada 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw współpracy międzynarodowej
  • w Oddziale Współpracy Międzynarodowej Departamentu Polityki Zbrojeniowej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Obrony Narodowej
    Al.Niepodległości 218
    00-911 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Koordynowanie (w wybranych aspektach) współpracy resortu obrony narodowej z Europejską Agencją Obrony (EDA) w zakresie zadań realizowanych przez Departament Polityki Zbrojeniowej (DPZ) w celu zapewnienia właściwego merytorycznego i organizacyjnego udziału resortu obrony narodowej w pracach EDA.
  • Koordynowanie współpracy resortu obrony narodowej z wybranymi partnerami zagranicznymi spotkań bilateralnych w kraju i za granicą w celu realizacji współpracy wojskowo-technicznej z partnerami zagranicznymi.
  • Opracowywanie (w uzgodnieniu z komórkami wewnętrznymi DPZ) materiałów merytorycznych z zakresu współpracy bilateralnej resortu obrony narodowej w obszarze wojskowo-technicznej z określonymi państwami w celu dostarczenia przełożonym aktualnych informacji i opinii na dany temat.
  • Opracowywanie (również w języku angielskim) dokumentów i materiałów merytorycznych do udziału kierownictwa MON w pracach Rady Sterującej EDA w celu zaprezentowania stanowiska resortu obrony narodowej na forum międzynarodowym.
  • Uczestniczenie w pracach komitetów i grup roboczych powołanych w ramach EDA, a w szczególności Komitetów Przygotowawczych do Rady Sterującej EDA oraz Rady Sterującej EDA w celu prezentowania stanowiska resortu obrony narodowej w określonych aspektach współpracy z EDA.
  • Monitorowanie realizacji planu działań wynikających ze współpracy z EDA oraz prac prowadzonych przez inne komórki organizacyjne MON w ramach współpracy z EDA w celu opracowania stanowiska Polski prezentowanego na forach EDA.
  • Koordynowanie (w wybranych aspektach) współpracy resoru ON z Przedstawicielem Krajowego Dyrektora ds. Uzbrojenia przy Unii Europejskiej w Brukseli w sprawach dotyczących EDA w celu właściwego obiegu informacji dotyczących współpracy Polski z EDA.
  • Opiniowanie projektów aktów prawnych z zakresu współpracy dwustronnej w celu zapewnienia realizacji interesów MON oraz zgodności opiniowanych projektów z prawem.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (wynikające z planu współpracy międzynarodowej oraz decyzji przełożonych).
    Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz (udział w spotkaniach międzynarodowych).
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze współpracy międzynarodowej lub stosunków międzynarodowych lub w obszarze obronności,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym B2,
    • poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli "tajne" lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli "tajne",
    • znajomość: ustawy o umowach międzynarodowych; Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych; decyzji Rady ustanawiającej i regulującej zasady funkcjonowania Europejskiej Agencji Obrony (Council Decision 2011/411/CFSP of 12 July 2011 defining the statute, seat and operational rules of the European Defense Agency and repealing Joint Action 2004/551/CFSP),
    • znajomość protokołu dyplomatycznego, w tym protokołu wojskowego oraz struktury organizacyjnej MON,
    • umiejętność: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatów, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów