Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2555 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10575

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: windy umożliwiające wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Nie występują uciążliwe/szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy. Zagrożenie korupcją. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Zakres zadań

  • Opracowywanie i aktualizowanie rocznego planu finansowego wydatków oddziału w zakresie rozwoju systemu ochrony zdrowia (w podziale na podmioty i zadania), przeprowadzanie analiz jego realizacji i przedstawianie propozycji zmian w ww. planie.
  • Przygotowywanie miesięcznych zapotrzebowań na środki budżetowe dla oddziału, korekt tych zapotrzebowań i monitorowanie terminów realizacji zapotrzebowań składanych przez samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej (SPZOZ) i instytuty badawcze (IB) oraz przesyłanie zbiorczych zapotrzebowań Departamentu do Płatnika (Departament Administracyjny lub Departament Budżetowy MON).
  • Przygotowywanie prognozy wydatków budżetowych oddziału w ujęciu dziennym dla kolejnych okresów po składanych zapotrzebowaniach na środki budżetowe w zakresie rozwoju systemu ochrony zdrowia oraz przesyłanie zbiorczej prognozy za Departament do Płatnika.
  • Prowadzenie sprawozdawczości budżetowej w układzie tradycyjnym i zadaniowym w zakresie rozwoju systemu ochrony zdrowia.
  • Monitorowanie realizacji umów z zakresu ochrony zdrowia, udział w kontrolach finansowych podmiotów leczniczych dotyczących realizacji ww. umów oraz bieżące rozliczanie pod względem merytorycznym umów i innych kosztów związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.
  • Opracowywanie projektu umowy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ na realizację zadań, które podlegają corocznie dofinansowaniu z budżetu MON, na podstawie przepisów ustawy o publicznej służbie krwi oraz monitorowanie realizacji tej umowy.
  • Prowadzenie rejestru faktur oraz rejestru umów oddziału.
  • Prowadzenie sprawozdawczości z zakresu Narodowego Rachunku Zdrowia.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze ochrony zdrowia lub finansów publicznych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „poufne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa do klauzuli „poufne”
  • Znajomość: ustawy o finansach publicznych, ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, ustawy o działalności leczniczej, ustawy o publicznej służbie krwi, ustawy o weteranach działań poza granicami państwa wraz z aktami wykonawczymi w zakresie ochrony zdrowia
  • Znajomość: rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki, rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie sprawozdawczości budżetowej w układzie zadaniowym, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe